tłuszcz na wagę złota?


Ostatnio wiele się czyta i widzi “co drugi dorosły z nadwagą”… najgorsze jest jednak to, że przy dorosłych tyją też dzieci!

Dawno, dawno temu, gdy miałam jeszcze telewizję, obejrzałam bardzo interesujący program dotyczący tuczenia dziewczynek… to działo się w Mauretanii… dziewczynki już we wczesnym wieku są zmuszane do wypicia ogromnej ilości mleka, a jeśli się buntują dostają srogie kary… 
W społeczeństwie tym ponoć trudno o szczupłą kobietę. A ciekawe jest to, że im większa otyłość, tym większe powodzenie u mężczyzn! Im większa otyłość, oznacza również, że dobrze jej się powodzi w życiu!

Nie wiem, czy rzeczywiście tam tak jest…

My żyjemy w Polsce…
…i chociaż w dzisiejszych czasach zwykli ludzie tacy jak np. ja wiedzą dużo o lepszym, zdrowszym żywieniu, jednak często mają problem z wdrożeniem tego w życie! Ja również ‘grzeszę’ gastrycznie, ale staram się! Mam nadzieję, że nasze dzieci będą starać  się lepiej ;)
 
Pamiętajcie tylko, że ‘waga’ jest w waszych rękach, a otyłość sprzyja rozwojowi takich chorób jak np. cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, choroba niedokrwienia serca, kamica pęcherzyka żółciowego, wpływa na zmiany układu kostno-stawowego i pewnie znajdzie się o wiele więcej tutaj chorób!

Wiecie co się jeszcze dowiedziałam z tego programu? Te młode dziewczynki są świadome tych chorób i nie chcą iść w ślady swoich mam, babć… to daje do myślenia!
 

tak na marginesie:
nie zapędzajcie się w anoreksję!
nie zapędzajcie się w bulimię!
bo to nie jest rozwiązanie na ładną figurę!
wystarczy trochę systematycznego wysiłku fizycznego i walka ze złymi nawykami żywieniowymi :)

pozdrawiam
Ancia

Print Friendly, PDF & Email