Górnośląski Park Etnograficzny i ‘Wielkanoc na Śląsku’

 
Zeszłą niedzielę spędziłam w bardzo fajnym miejscu i w bardzo fajnym towarzystwie :) Ten dzień spędziłam z moją mamą i z Julkiem w Górnośląskim Parku Etnograficznym (Muzeum), który mieści się w Chorzowie tuż koło, a raczej w Parku Śląskim o którym pisaliśmy kiedyś tutaj – KLIK
 
W tym Parku Etnograficznym byłam już nie raz i zawsze mnie czymś nowym on zaskakiwał i tym razem też tak było! W parku dużo się pozmieniało i tylko na jego korzyść!
 
Park ten tym razem odwiedziłam z powodu zbliżających się Świąt Wielkanocnych oraz z powodu wydarzenia pt. ‘Wielkanoc na Śląsku’. Zawsze chciałam przyjść do niego na tego typu imprezę, ale dopiero w tym roku udało mi się na te wydarzenie trafić. A warto było, bo sam park jest bardzo duży i jest co zwiedzać, a poza tym w ten dzień miało odbyć się dużo atrakcji, więc była okazja by Julian znów mógł zobaczyć coś nowego :)
 
Zrobiłam kilka zdjęć niektórych zdarzeń z wydarzenia ‘Wielkanoc na Śląsku’…
 

Wyświetl album


Wyświetl album

Wyświetl album

 
Uwielbiam ten park, bo ‘przychodzą’ mi dobre wspomnienia!
 
Uwielbiam te drewniane chaty, ten klimat, ten czas!
 
Poniżej możecie zobaczyć sobie kilka zdjęć samego ‘muzeum’… zdjęć daję tu tylko kilka, bo skoro jest to muzeum to nie wypada zdradzać Wam wszystkiego :)
 

Wyświetl album
Wyświetl album

Wyświetl album

Będąc małą dziewczynką zaznałam nieraz ‘takie właśnie życie’ przebywając u mojej kochanej cioci! Pamiętam te świeże jajka z kurnika, mleko od krowy… świeże masło, śmietanę, ser… pychotka! Nie zapomnę chwil spędzonych na łąkach i polach, chwil spędzonych przy zwierzynie, leżakowania na sianie, no i oczywiście uśmiechu mojej cioci! Teraz będąc dużą dziołszką ;) tęskno mi za tym i moim rodzicom pewnie też!
 
 

Wyświetl album

 
 
Nie byłabym sobą, gdybym z takiego wydarzenia czegoś nie przytargała do domu ;) i o dziwo nie są to ozdoby świąteczne :P
 
 
Wyświetl album

 
Jeśli lubicie takie klimaty jak ja, to na pewno Wam się w tym parku spodoba!
 
 
 
 
Wejście do Parku Etnograficznego jest płatne.
Jeśli jedziecie autem to musicie zwrócić uwagę na parkingi, wjazd do samego Parku Śląskiego jest raczej płatny, nie wiem jednak niestety jak parkingi przy samym muzeum.
 
 
A.
Print Friendly, PDF & Email