Co wpływa na nasze zachowanie?

“Świat roślin i zwierząt przechodzi okres budzenia się do życia…” Wikipedia

Zaskoczyły mnie moje myśli odczytując te słowa. Jest w tym coś głębokiego! Tak wiem, wiele zwierząt zapada w tzw. sen zimowy i budzi się na wiosnę i co tu takiego głębokiego? Powiecie mi zapewne: przestań analizować Ancia, to takie typowo kobiece! No tak jestem kobietą i nic co kobiece nie jest mi obce! Ja jednak chcę się z Wami tymi myślami podzielić.

Jakiś czas temu pisałam tekst na temat witaminy słońca i jak nam te słońce jest do życia bardzo potrzebne, by w pełni normalnie funkcjonować. I wiecie co? Nie dziwię się, że niedźwiadki zapadają w sen zimowy, można im nawet trochę pozazdrościć, bo ten nieprzyjemny okres jakim jest zima to po prostu prześpią, przeczekają ten trudny okres! Człowiek, jak i niedźwiedź, jest przecież ssakiem, ale my ludzie jakoś nie potrafimy zapaść w sen zimowy i co niestety odbija się to na naszym samopoczuciu, a i często zdrowiu.  Zima jak co roku daje nam często prezent w postaci wahania nastroju.  Zaraz ktoś się odezwie, że my kobiety mamy stałe wahania nastroju i nie tylko w zimie! Kochani mężczyźni musicie nam wybaczyć, bo to również przez wahania hormonów w naszym organizmie jesteśmy jakie jesteśmy, że raz się nas kocha, a innym razem da się nas znienawidzić, ale bardzo się staramy, żeby było Wam z nami dobrze! Musicie nam to wybaczyć! No musicie!

 

co wpływa na nasz nastrój - nasza droga do

 

Wrócę jednak do tematu. Skończyłam na wahaniu nastroju… Tak, niestety zima i brak słońca ma duży wpływ na nasz nastrój, często obniża się aktywność psychiczna i fizyczna. Dlatego też ważne jest abyśmy pobudzili swoje zmysły i nie byli obojętni na bodźce zewnętrzne. Jedną z form walki z obniżeniem nastroju są po prostu ćwiczenia, a najlepiej krótkie ćwiczenia z rana, które pobudzają organizm do życia dając nam w zamian więcej energii na cały dzień i tutaj odwołuję się do tekstu Yśka “Złap formę i ją trzymaj!” (klik). Jak to mówią w zdrowym ciele zdrowy duch i nikt nie każe Ci robić mega obciążających ćwiczeń, po prostu zacznij się więcej ruszać!

Na nasz nastrój ma również wpływ to co spożywamy na co dzień! Zdziwiony? Bardzo tłuste potrawy czy mączne (z mąki pszennej) dania czy desery, często przesłodzone, to tylko niektóre wymienione przykładowe posiłki, które wpływają negatywnie na nasz organizm. Ważne żeby jeść lekkie i sycące potrawy w małych ilościach, ale często. Nikt nie mówi tutaj o żadnej diecie, tylko o wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych na co dzień!

Kolejną sprawą, która wpływa na nasz nastrój to nasze myśli. To dość istotne kochani, to o czym myślimy! Niestety często wkradają się te złe wspomnienia, świadomie czy podświadomie, ale jednak sterują nami, naszymi zachowaniami, dlatego tak ważne jest by skupiać się na tych dobrych.

Pamiętaj, że Twój nastrój wpływa na innych ludzi, jest jak wirus, zaraża!

 

Jak już jesteśmy przy zdrowiu to zwrócić też należałoby na nasze wnętrze, czy przypadkiem nie jesteśmy nosicielami jakiegoś pasożyta, który również może wpływać na nasz nastrój!

 

Dbaj o siebie!

 

Ancia

ZROBISZ NAM WIELKĄ PRZYJEMNOŚĆ UDOSTĘPNIAJĄC TEN TEKST DALEJ

 

 

Print Friendly, PDF & Email
(Visited 77 times, 1 visits today)