Lego Duplo ‘Mój pierwszy domek’

IMG_9717

W tym tygodniu przyszła do nas, a raczej do Julka, paczka z TestMeToo z klockami Lego Duplo do przetestowania :) Jaka to była radość jak Julek mógł rozpakować sam paczkę z nową zabawką!

Klocki Lego Duplo znamy :) Julek pierwsze klocki z tej firmy dostał od swojego kuzyna, którymi uwielbia się bawić. Klocki Duplo to duże klocki dla małych dzieci. Ja jako mama mogę powiedzieć, że są wręcz idealnie stworzone dla maluchów. Duże klocki łatwo dzieci trzymają w swych małych rączkach i łatwiej jest im coś zbudować. Zestawy klocków z tego co się orientuję nie mają małych elementów, które dziecko mogłoby połknąć, więc są bezpieczne. Klocki Lego Duplo rozwijają wyobraźnię dziecka, uczą. Wykonane są solidnie: grube tworzywo i piękne nieścieralne kolory. Klocki stworzone na lata, bez strachu, że dziecko je zaraz zniszczy. Nasz syn bardzo lubi się nimi bawić.
 
Trochę słów o samym zestawie klocków ‘Mój pierwszy domek’:
‘Mój pierwszy domek’ moim zdaniem to klocki uczące ‘codzienne czynności’. W zestawie oprócz domku z oknami i drzwiami znajduje się jeden klocek z rozrysowanymi porami dnia, kilka klocków z namalowanymi posiłkami, szczoteczkami do zębów i budzikiem. Poza tym zestaw zawiera dwa łóżeczka, ślizgawkę, figurki dziewczynki i chłopczyka. Zestaw ten sugeruje naukę odróżniania nocy od dnia. Muszę przyznać, ze bardzo ciekawy ten zestaw, chociaż mógłby być dołączony jeszcze jeden klocek, który by robił za ‘ścianę’ ;) bo ‘pokoje’ są na wylot i mnie jako dorosłej osobie akurat tego brakuje, ale widzę, że dziecku nie. Julian był tak zachwycony tymi klockami, że podczas zabawy nimi nawet nie zauważył, że tata wrócił z pracy do domu! To chyba musi coś jednak znaczyć o tych klockach, że są dobre! Poza tym byłam ciekawa czy da się te klocki połączyć z innymi klockami Duplo, które mamy w domu i okazało się, że tak! W związku z tym można było wymyśleć jeszcze inne zabawy i zrobiliśmy razem np. domek na kółkach, który sobie jeździł po torach ;) (paczcie na ostatnie zdjęcie). Julkowi jeszcze bardziej spodobała się ta zabawa :)
 
 
IMG_9710IMG_9712IMG_9722IMG_9725IMG_9726IMG_9727IMG_9737IMG_9734
Koszt klocków Lego Duplo ‘Mój pierwszy domek’ znajduje się w granicach 68-95zł, zależnie od miejsca zakupu.
 
Jeśli ktoś z Was chciałby dołączyć do testerów w TestMeToo to podawajcie swoje emaile w komentarzach, to prześlę Wam zaproszenie do mojej grupy. Muszę powiedzieć, że niewiele czasu czekałam na pierwsze testowanie i co się okazało, że pierwszym testem były właśnie te klocki. Może i Wam się uda załapać się na coś fajnego :)
 
Ancia 

Print Friendly, PDF & Email
(Visited 157 times, 1 visits today)