Kasprowy Wierch bez kolejki do kolejki

Kasprowy Wierch bez kolejki do kolejki

14 lutego 2015 4 przez Nasza droga do

IMG_9452

Tatry najwyższe góry w Polsce. Piękno naszego kraju. Każdy chce tam być, dlatego masowo Polacy (i nie tylko) uderzają zdobywać tatrzańskie szczyty. 
Mnie się tak bardzo chciało w góry, a że wędrować jeszcze za bardzo nie mogę, bo jestem dopiero ponad miesiąc po cesarskim cięciu, bo to bardzo duży wysiłek dla organizmu, to trzeba było sobie jakoś ułatwić górskie podboje.

Zdobywanie szczytów przy pomocy kolejki to żadne wyzwanie, jeśli się zawsze zdobywało je na własnych nogach i oddawało przy tym ‘kupę wysiłku’ ;) Zawsze zostaje jakiś niedosyt, no chyba że wjeżdżamy na szczyt po to by pokonać dalszy odcinek szlaku. Niestety nie każdy ma taką możliwość by wejść samemu na szczyt góry, może być to np. ze względu na słabą kondycję, na stan zdrowia czy choćby przez to, że po prostu ktoś nie lubi  się męczyć. Jest jednak świetne rozwiązanie dla tych osób by pobyć wśród gigantów, jest kolejka górska, kolejka na Kasprowy Wierch. Kolejka na górę często się kojarzy ze staniem w ogromnej kolejce do kasy po bilety i często tracimy przez to swój cenny czas, no i humor. Można jednak to obejść i wjechać kolejką bez ‘dużej’ kolejki, po prostu kupując bilet online, tak jak myśmy to zrobili za pośrednictwem strony internetowej www.pkl.pl. Bilety można zakupić nawet z dwugodzinnym wyprzedzeniem, ale są one droższe od biletów kupionych bezpośrednio w kasie o 10 zł. Mnie przeraża stanie w kolejkach na mrozie, nie polecam. Poza tym można się nieźle zirytować, ponieważ kupowanie biletu przy kasie wiąże się z długim oczekiwaniem na swoją kolej jazdy, ponieważ trzeba się liczyć z tym, że Ci co kupili bilet na konkretną godzinę przez internet mają zarezerwowaną jazdę kolejką, przez co mają pierwszeństwo i jeśli będą wolne miejsca w tym konkretnym czasie to pojedziesz w górę, a jeśli nie to musisz czekać – w ten sposób tworzy się naszym zdaniem ta dłuuuuga kolejka. Naszym zdaniem warto więc troszkę więcej zainwestować i zakupić bilety online. Jest jedna mała jednak uwaga: zakupując wcześniej bilety trzeba się liczyć z tym, że musimy jeszcze dojechać do tego miejsca, warto więc do Zakopanego odpowiednio wcześniej wyruszyć dodając do tego czas stania w korkach na ‘Zakopieńce’ i/lub w samym mieście, czas poszukiwania miejsca parkingowego oraz czas dojścia od parkingu– pod samą kolejkę nie idzie podjechać swoim autem, można to zrobić ‘konno’ w zaprzęgu, wziąć kuźnicką taxówkę / podjechać busikiem lub po prostu pójść na własnych nogach (czas dojścia moim tempem ponad 30 minut).
 
 
IMG_9447

IMG_9446

IMG_9450

IMG_9453

IMG_9455

IMG_9456

IMG_9458

PANO_20150212_120001

zapraszamy na krótki filmik:

 
 

Ancia i Yśó

Print Friendly, PDF & Email