Masa solna – DIY / Zrób to sam – Co dziś ulepisz?

Masa solna – DIY / Zrób to sam – Co dziś ulepisz?

26 listopada 2015 3 przez Nasza droga do

Masa solna – dziś szybkie DIY, czyli Zrób to sam! No może nie takie szybkie, bo choć masę solną bardzo szybko się wyrabia, to jednak długo trwa jej etap utwardzania, ale o tym za chwilę. Najpierw przepis, jak ją zrobić!?

Masa solna – składniki:

1 szklanka mąki pszennej

1 szklanka drobnej soli

3 kopiate łyżki mąki ziemniaczanej

2 łyżki oleju rzepakowego

ciepła woda

Sposób przygotowania:

Mieszamy najpierw suche składniki, potem dodajemy olej, a na końcu wodę i mieszamy. Wyrabiamy na elastyczne ciasto. Jak za mokre to dodajemy trochę mąki pszennej, a jak za suche to dodajemy ciepłej wody. Dobrze wyrobione ciasto przechowujemy w folii kuchennej, gdyż tak dłużej nam posłuży.

Z wyrobionego ciasta wycinamy wzory i suszymy. Suszyć można na dwa sposoby, albo w piekarniku w 100ºC w trybie pracy 'góra, dół’ ustawiając nasze dzieła na blaszce pokrytej papierem do pieczenia (suszymy z obu stron), albo suszymy je na wolnym powietrzu w suchym miejscu układając je np. na papierze (również suszymy z obu stron, można to zrobić np. na kaloryferze). Czas suszenia jest zależny od grubości naszych ozdób. W piekarniku wysuszymy je o wiele szybciej, ale jednak trwa to kilka godzin, więc drugi sposób jest o wiele tańszy.

przepis na masę solną - nasza droga do - masa solna

Gdy już wysuszymy nasze skarby, to możemy je pomalować. Praktycznie dowolną farbą. Mogą być to nawet zwykłe plakatówki. My użyliśmy do tego farbek fluorescencyjnych z brokatem.

farby fluorescencyjne i z brokatem Moja Bambino - nasza droga do - masa solna

rączki z masy solnej - nasza droga do - masa solna

Zachęcam wyrabiać masę solną i wkręcać w to nasze dzieciaczki, by się trochę artystycznie rozwijały. Tylko uprzedźcie ich, że to nie mniam mniam! No i obowiązkowo zabezpieczcie ich ciuchy i podłogę przed pomalowaniem.

fartuch Topgal - nasza droga do

Nie tylko dziewczyny lubią bawić się masą solną, chłopcy też lubią takie prace! Mamy to na taśmie! Zobaczcie!

Ancia

Zobacz nasze inne propozycje DIY: kliknij

Print Friendly, PDF & Email