Zapraszamy na SILESIA BAZAAR Kids vol. 6

Zapraszamy na SILESIA BAZAAR Kids vol. 6

6 kwietnia 2018 0 przez Nasza droga do

Już za kilka dni odbędzie się SILESIA BAZAAR Kids vol. 6, rodzinny festiwal mody i dizajnu dziecięcego.  Zostaliśmy partnerami medialnymi tego wspaniałego wydarzenia! 

Silesia Bazaar Kids 6

W niedzielę 15 kwietnia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach stanie ponad 100 stoisk nietuzinkowych polskich marek oferujących ubranka, zabawki, gadżety i wiele innych unikatowych produktów.

Oprócz niebanalnych polskich marek dziecięcych, można liczyć w tym dniu na moc innych atrakcji typu pokazy tańca, warsztaty dla dzieci, prelekcje dla rodziców, innymi słowy dużo przydatnej wiedzy i ciekawych spotkań. 

Program wydarzenia będzie obfitował w liczne działania skierowane do przyszłych, jak i obecnych rodziców, a także ich pociech. Będzie to prawdziwy festiwal świadomych rodzin.

ZGRANA RODZINA W KRAINIE CZARÓW

Najmłodsi goście targów będą mieli możliwość wziąć udział w rozwijających kreatywność zajęciach z klockami LEGO, które poprowadzi Edukido, dla planszówkowych maniaków rajem będzie stanowisko Zgranej Rodziny – tak wielu najnowszych gier w jednym miejscu jeszcze nie było. 
Spotkanie z ekologią zapewni Fundacja Ekologiczna Wychowanie i Sztuka, a Fabryka Młodych Talentów wyłoni prawdziwe muzyczne talenty. O aspekt manualny zadba Symfonia Szycia, u której dzieci „zaszaleją” realizując na maszynach do szycia swoje pierwsze projekty, a o najmłodsze szkraby zatroszczy się Kraina Czarów – będzie basen z piłkami, dmuchana minizjeżdżalnia, malowanie twarzy i wiele zabaw.

UMYSŁ JAK FERRARI I JABŁKO ZAMIAST KLAWIATURY

Silesia BAZAAR kids nie zapomina o rozwoju intelektualnym najmłodszych i proponują warsztaty technik pamięciowych z LuckyMind pt. „Umysł jak Ferrari”. Na stoisku Gigantów Programowania dzieci zaprogramują grę, a potem w nią zagrają, ale zamiast myszki i klawiatury użyją do tego celu… bananów i jabłek. Poznają też narzędzia służące do nauki programowania, takie jak: Scratch, App Inventor, Kodu, Alice 3D. Niewątpliwie nie lada gratką będą warsztaty taneczne z gwiazdą programu You Can Dance – Rafałem TITO Krylą. Na targach mody nie mogło zabraknąć międzynarodowej szkoły języka angielskiego Helen Doron, bo przecież wszyscy wiedzą, że „angielski jest teraz w modzie”. Specjaliści z katowickiej placówki zaproszą na warsztaty językowe pełne piosenek, filmów i gier w języku angielskim.

O SEKSUALNOŚCI DZIECI I MITACH ŻYWIENIOWYCH

Rodzice będą chłonąć wartościową wiedzę dot. zdrowia, wychowania czy bezpieczeństwa dzieci. Wioletta Przenniak-Cołta coach z LudzkiRodzic.pl zdradzi, co zrobić, by dziecko spokojnie przesypiało noce, opowie o tym, że system kar i nagród wcale nie jest taki dobry, jak się nam się wydaje. Podczas spotkania pojawi się też nurtujący wszystkich rodziców temat złości i tego jak sobie z nią radzić. Ewa Kostoś z NieWierzeWBociana.pl poruszy trudny temat seksualności dzieci. Będzie mowa o masturbacji dziecięcej, o stereotypach płciowych i o tym, jak rozmawiać z dzieckiem o seksie. Doula Katarzyna Franke zaprezentuje, jakie są sposoby bezpiecznego noszenia dziecka w chuście, a także pomoże w doborze odpowiedniej. O tym co robić, by „niejadek zjadł obiadek” opowie dietetyk Ewelina Ozimek. Podpowie też, jakie są najczęstsze mity i błędy w diecie maluchów.

CIĘŻARÓWKI NA START

Ta edycja targów to także okazja dla przyszłych mam do skompletowania wyprawki – na stoiskach nie zabraknie kocyków, rożków, ubranek i kosmetyków dla niemowląt. O tym, co jeszcze będzie potrzebne po wyjściu ze szpitala, a także jakich formalności należy dopełnić, opowiedzą położne środowiskowo-rodzinne: Anna Wierzbicka i Danuta Przybyłko – ubiegłoroczna zdobywczyni pierwszego miejsca na Śląsku w ogólnopolskim konkursie „Położna na medal”. Z pewnością przyszłe mamy im wdzięczne za porady dot. przygotowania fizycznego i psychicznego – tak, aby poród przebiegał prawidłowo i jak najmniej boleśnie. Tematem pielęgnacji skóry podczas ciąży – jak zapobiegać pękającym naczynkom, powstawaniu żylaków i przetłuszczaniu włosów – zajmie się jedna z dwóch na Górnym Śląsku kosmetolożek ze stopniem doktora – Ewa Szmaj. Uczestniczki prelekcji będą mogły liczyć na niespodzianki, m.in. vouchery na zabiegi kosmetyczne w gabinecie pani doktor.

ODKRYJEMY NEUROTAJEMNICE I POWODY UZALEŻNIEŃ DZIECIĘCYCH

Neurotajemnice, czyli mózg dziecka, jak plac budowy – o co chodzi? O niebywałą chłonność małej głowy – o tym i możliwościach jego wykorzystania będzie mówić Ewa Bensz-Smagała z LuckyMind.pl. Psycholog Iwona Hildebrandt z Pracowni Badań Psychologicznych „Twój Balans” opowie o… dziecięcych uzależnieniach. Zaczyna się niewinnie: najpierw jedna bajka, potem druga… krótkie gry na komputerze przekształcają się w wielogodzinne seanse… najpierw syrop na wzmocnienie, a potem kolorowa drażetka od kolegi… Po prelekcji będzie czas na indywidualne konsultacje z panią psycholog. Jeżeli mowa o bezpieczeństwie dzieci, warto wspomnieć o warsztatach pt. „Nie pójdę z nieznajomym” dla maluchów w wieku 4-6 lat, które poprowadzi Ewa Kostoń z NieWierzeWBociana.pl.

INTEGRACJA I POMOC

Szósta edycja Silesia Bazaar Kids będzie inna również z powodu programu wspierającego osoby niepełnosprawne i skierowanego do nich. Na stoisku Warsztatów Terapii Zajęciowej „Tęcza” przy Fundacji Różyczka będzie można kupić piękne ozdoby, poduszeczki i przytulanki wykonane przez uczestników warsztatów – osoby niepełnosprawne. Zorganizują one warsztaty plastyczne, do których zaproszą również dzieci niepełnosprawne, wspólnie stworzą piękną tęczę różnymi technikami. Udogodnienia architektoniczne, a także darmowe zaproszenia dla tych osób, z pewnością zachęcą do odwiedzenia festiwalu. Będziemy też wspierać w inny sposób dzieci potrzebujące:
● Rafał TITO Kryla, ​finalista I edycji You Can Dance, przeprowadzi warsztaty tańca i środki zebrane podczas tych warsztatów zostaną przekazane na rzecz Centrum Opieki Dziennej i Hospicjum dla dzieci Świetlikowo​,
● Szabelka Natural Cut Team, ​słynny mobilny fryzjer, przekaże pieniądze za usługi wykonywane podczas targów na rzecz Fundacji Iskierka​,
● na stoisku stałego partnera imprezy, Domu Aniołów Stróżów​, będzie można wykonać samodzielnie przypinkę i jednocześnie wspomóc tą organizację wpłatą.

SILESIA BAZAAR Kids vol. 6 odbędzie się 15 kwietnia w MCK w Katowicach w godz. 10-17. Więcej informacji można uzyskać na stronie wydarzenia na Facebooku (klik) lub na stronie głównej SILESIA BAZAAR Kids (klik).

Partnerzy wydarzenia: BMW, Szkoły Helen Doron.

Partner merytoryczny: SilesiaDzieci.pl

ZAPRASZAMY!!!

Print Friendly, PDF & Email