Kostka Rubika dobra na stres

Kostka Rubika dobra na stres

2 lipca 2018 0 przez Nasza droga do

Kostka Rubika pewnie i Tobie znana, a wiesz jak ją ułożyć? Bo ja do dzisiaj mam z nią problem i nie wiem jak to zrobić. A wiesz, że Kostka Rubika jest dobra na stres!?

 

kostka rubika dobra na stres

 

Kostka Rubika to kostka logiczna. Zabawa polega na tym, by ułożyć ścianki kostki w odpowiednie kolory, aby to uczynić, jest trochę kombinowania. Nie każdemu się niestety uda ją ułożyć, trzeba do niej odpowiedniej metodyki.

Ysiek już od jakiegoś czasu pracuje nad Kostką Rubika i świetnie mu już idzie, jednak trochę mu jeszcze brakuje, by całkowicie ją ułożyć. Ja w sumie nigdy się na tym nie skupiałam, ale teraz, gdy w nasze progi zawitał poradnik „Jak ułożyć kostkę Rubika?” od Wydawnictwa Egmont, to może w końcu skupię się na odpowiedniej technice.

 

kostka rubika

 

Co do tematyki stresu i Kostki Rubika, to muszę powiedzieć, że Kostka Rubika może na każdego inaczej wpłynąć, bo jednego może ona zrelaksować, a innego wkurzyć. Trzeba trochę czasu poświęcić, w skupieniu, przy jej układaniu. Ponoć osoby, które często się stresują, powinny zająć czymś innym swoje myśli. Coach pewnie zaproponuje Ci małą uśmiechniętą piłeczkę, którą można ugniatać. Kostka Rubika też w tym momencie się sprawdzi. Chodzi o to, by w momencie złego samopoczucia, znaczy się złości, przekierować swoje myśli na inny tor. W tym momencie skupiając się na układaniu Kostki Rubika powoli uspakajamy się, odrywamy się od stresującej sytuacji. W tym momencie możemy przemyśleć dany problem, z którym się właśnie borykamy. To tak jak palacz, który wychodzi na papierosa podczas np. sprzeczki, by oderwać się choć na chwilę. To i w tym momencie możemy sięgnąć po Kostkę Rubika, by się odstresować. 

Czy myślałaś kiedyś, by sięgnąć po Kostkę Rubika w momentach stresujących?

 

 

Print Friendly, PDF & Email