BLOGERZY DLA SERC

BLOGERZY DLA SERC

BLOGERZY DLA SERC

organizatorzy: Aneta i Krzysztof Jokisz, www.naszadrogado.pl

akcja pod okiem Fundacji Śląskiego Centrum Chorób w Zabrzu

 

Akcja Blogerzy dla serc urodziła się spontanicznie podczas planowania parentingowego spotkania blogerskiego.

Akcja ta miała głównie na celu zbieranie materiałowych serc w celu wspierania dzieci ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, ale oprócz tego zbieraliśmy też materiały biurowe, plastyczne, zabawki i gry, którymi dzieci mogły się zająć w szpitalu, żeby mogli chociaż na chwilę oderwać się od szpitalnych problemów.

 

Podczas planowania akcji weszliśmy we współpracę ze Świetlicą Środowiskową Stowarzyszenia Fenix w Zabrzu, Zarządem R.O.D. „Nasza Palma” w Zabrzu oraz Fundacją Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

 

Akcję pomógł nam rozkręcić Zarząd R.O.D. „Nasza Palma”, od której to się praktycznie zaczęło, dzięki dożynkom. Gdy już znaliśmy termin dożynek, przygotowaliśmy samodzielnie plakaty informujące o naszej akcji. Zarząd zasponsorował (ze swoich prywatnych, nie działkowych, środków) pierwsze podarunki, które przekazał właśnie na dożynkach na poczet wsparcia dzieci, bezpośrednio na ręce Prezesa Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca oraz na ręce Prezesa Stowarzyszenia Fenix. Również i kilku działkowców przekazało swoje podarunki dla dzieciaków. Na dożynkach oprócz działkowiczów były osoby związane ze światem polityki, m.in. radcy miasta Zabrze, a także Minister Sprawiedliwości.

 

W międzyczasie zostały wykonane na naszą akcję pierwsze materiałowe serca przez firmę Stella Felt, uśmiechnięte serduszka, które wykorzystaliśmy do stworzenia loga naszej akcji.

blogerzy dla serc

Jeśli chodzi o Stowarzyszenie Fenix, udostępnił on nam świetlicę środowiskową na organizowane przez nas parentingowe spotkanie blogerskie, załatwianą jeszcze przed wspomnianymi wyżej dożynkami. Spotkanie te miało na celu rozreklamowanie naszej akcji „Blogerzy dla serc” i uzbieranie kolejnych prezentów wspierających i dzieci ze świetlicy i dzieci ze szpitala. Na spotkanie te uczestnicy (blogerzy wraz z ich dziećmi i partnerami) przynosili podarunki oraz mieli okazję uszyć materiałowe serca dla dzieci ze szpitala. Podczas przygotowywania tego spotkania my również chcieliśmy uzbierać coś dla dzieciaków uczestniczących w tym spotkaniu, ale szczególnie wesprzeć dzieci ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu oraz wspomniane Stowarzyszenie. W związku z czym znaleźliśmy sponsorów tych podarunków.

W późniejszym czasie przeprowadziliśmy również konkurs dla dzieci zapisanych do tej świetlicy, na najładniejszą pracę plastyczną z tematem serc, które później nagradzaliśmy, a prace te zostały przekazane chorym dzieciom w szpitalu.

 

Uzbierane serca i wszelkie inne materiały przekazywaliśmy bezpośrednio chorym dzieciom pod okiem Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu wraz z ich wolontariuszami, czasem i pod okiem samego Dyrektora Śląskiego Centrum Chorób Serca (były Minister Zdrowia). Czasem podpinaliśmy się pod ich akcje by dać od siebie jak najwięcej.

 

Nasza akcja była rozgłaśniana przez naszych patronatów medialnych tj. bloSilesia, Mądrzy Rodzice, Ogarnięci Rodzice, przez zabrzańską telewizję, przez różne firmy, poprzez organizowane przez nas i innych blogerów spotkania, przez szkoły i przedszkola, szpitale, świetlice środowiskowe, przez każdego kto się napotkał na naszą akcję. Droga jaką szedł przekaz to droga online i tzw. droga pantoflowa.

 

Przy akcji pomogło nam sporo osób, którzy nagłaśniali naszą akcję i przesyłali podarunki dla dzieci ze szpitala. Pomogli nam ludzie z całej Polski jak i spoza naszego kraju, m.in. Hiszpanii, Islandii.

 

Podczas całej akcji trwającej około 10 m-cy uzbieraliśmy 477 sztuk materiałowych serc!

Blogerzy dla serc - nasza droga do

Poza sercami uzbieraliśmy masę rzeczy, dzięki którym mogliśmy wesprzeć głównie dzieciaki ze szpitala, wspomnianą Fundację SCCS, wspomniane wyżej Stowarzyszenie Fenix, a na koniec (przy finalnym rozdaniu serc) wsparliśmy również Rodzinny Dom Dziecka nr 2 w Rudzie Śląskiej.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA WSPARCIE!

Ancia i Yśó

archiwum wpisów dotyczących akcji:

BLOGERZY DLA SERC – FINAŁ

Print Friendly, PDF & Email