Co to znaczy być ojcem?

Co to znaczy być ojcem?

23 marca 2013 1 przez Nasza droga do

Co to znaczy być ojcem? Każdy z ojców mógłby odpowiedzieć inaczej na to pytanie i każdy zawarłby w tym prawdę. Sam, nie będąc jeszcze ojcem, ciągle się nad tym zastanawiam.

 co to znaczy być ojcem

 

Na początku, gdy Ancia oświeciła mnie w sprawie mojego przyszłego ojcostwa, była radość! W końcu najwyższy czas, a to że znam dokładny dzień i miejsce poczęcia jest dodatkowym tego bonusem! Potem przyszła krótka refleksja co do mojej przyszłej funkcji bycia ojcem. Następnie, no cóż, to w końcu nie w moim brzuchu powstaje życie i subiektywnie poza ogólnym przemyśleniem sprawy więcej zrobić nie mogłem, więc rejestrując ten fakt przeszedłem z nim do porządku dziennego. W końcu swoje już zrobiłem i było to całkiem przyjemne, a teraz to Ancia musi się borykać z tym przez 9 miesięcy.

Zawsze żałowałem, że my mężczyźni nigdy nie będziemy mogli jak kobiety doświadczyć fizycznie i emocjonalnie świadomości towarzyszącej powstawaniu nowego życia. Mija 8-miesiąc i dopiero teraz nie ma dnia bym nie pomyślał o moim synie. Będę ojcem, nie chcę być z nim tylko z nazwy! Chcę być opoką, autorytetem tego młodego człowieka, chcę uczyć go jak być dobrym człowiekiem, chcę dawać przykład i co za tym idzie samemu stawać się lepszym!

Pamiętam jaki ja byłem zanim poznałem Ancie. Cóż byłem spoko kolesiem. No właśnie spoko kolesiem, ale dopiero żyjąc z nią i szczerze kochając nauczyłem się być lepszy, bo właśnie żyjąc z kimś kogo się kocha przestaje się żyć tylko dla siebie i jednocześnie twoje życie już nigdy nie będzie puste. Pomimo tego, że będąc w związku tworzymy sami granice, paradoksalnie nie ograniczamy swojej wolności, tylko właśnie przez tworzenie związku ją afirmujemy. Ktoś kiedyś napisał, że wolność to uświadomienie sobie konieczności i właściwym doborze środków ku jej spełnieniu, które daje człowiekowi prawdziwe szczęście. Tworząc związek z moją ukochaną żoneczką czuję się lepszy i bardzo szczęśliwy, i wierzę głęboko, że gdy nasz związek z dwóch kochających się ludzi powiększy się do trzech – moje, nasze szczęście wzrośnie wprost proporcjonalnie!

 

Co to znaczy być ojcem? 

Dla  mnie, potencjalnego taty, znaczy być szczęśliwym spełnionym CZŁOWIEKIEM!

Yśó

 

Co na to Ancia:
Popłakałam się czytając powyższe słowa!

 

ZROBISZ NAM WIELKĄ PRZYJEMNOŚĆ UDOSTĘPNIAJĄC TEN TEKST DALEJ

 

 

Print Friendly, PDF & Email