Nawracające skórne niedoskonałości

Nawracające skórne niedoskonałości

7 sierpnia 2013 2 przez Nasza droga do
Zawsze marzyłam o idealnej skórze. Odkąd pamiętam borykam się z problemami skórnymi już od czasów nastoletnich, czyli wtedy gdy okres dojrzałości nas dopada. Niestety problem skórny przełożył mi się na problem psychosomatyczny, czyli taki który dotyczy czynników psychicznych wpływających na mój organizm, czego dowiedziałam się niedawno. 

NAWRACAJĄCE SKÓRNE NIEDOSKONAŁOŚCI

Konieczność dążenia do idealnej skóry sprawiła, że moje ręce wciąż dotykają i podrażniają istniejące niedoskonałości, przez co moja skóra nie potrafi się sama do końca zregenerować i tworzą się kolejne niedoskonałości. Niestety na tym się nie kończy ten problem, ponieważ za tym idzie również niska samoocena, brak pewności siebie, nieśmiałość, niemożliwość słuchania krytyki na swój temat, poczucie osamotnienia, złe relacje z bliskimi, wycofywanie się, kumulacja złych emocji, nerwowość, złe reagowanie na stres, pokrzywka… i można tutaj wymieniać i wymieniać… taki mały, głupi problem, a tyle robi bałaganu w moim życiu!
nawracające niedoskonałości
Dla osób takich jak ja, którzy miewają taki czy inny problem, z którym sobie sami nie umieją poradzić, ważna jest pomoc psychologa. Jeśli słowo „psycholog” źle na Ciebie działa, warto udać się do tzw. trenera osobistego = life coach, który pokieruje Cię na odpowiednią drogę, wydobędzie z Ciebie to co najlepsze, pomoże pozbyć się to co Cię dręczy! Problem skóry to tylko przykładowy przytoczony przykład, bo każdy z nas boryka się z jakimś problemem. Im szybciej sobie uświadomimy, że mamy jakiś problem, tym szybciej sobie z nim poradzimy. Im więcej o nim mówimy, tym lepiej. Skoro sami nie potrafimy z danym problemem sobie poradzić, nie bójmy się uderzyć do specjalisty w tej dziedzinie – nie bójmy otwierać się przed innymi, oni Cię nie wyśmieją, oni Ci pomogą jak uzyskać swoje nowe lepsze życie, czyż nie tego pragniesz? Jeśli dany specjalista nie spełnił Twoich oczekiwań, bo jak wiemy nie wszyscy robią to z powołania, to szukaj nadal odpowiedniego, nie poddawaj się! Poza tym warto też jest wpleść w nasze życie na stałe coś co nas odstresowuje – jest wiele technik relaksacji, które wpłyną pozytywnie na Twój umysł, a jak wiemy zdrowy umysł to zdrowe ciało i odwrotnie. Także odpowiedni sposób żywienia, codzienne lekkie ćwiczenia fizyczne, odpowiednia dawka snu to wszystko również ma znaczenia abyśmy byli pozytywnie nastawieni do danego problemu. Wiadome jest, że człowiek ma zazwyczaj więcej niż jeden problem czy nawyk z których chce się uwolnić, jak i ma wiele marzeń które chciałby by się spełniły. Pamiętaj nie wszystko naraz. Tak jak przez długie lata pracowaliśmy nad tym co mamy teraz, czeka nas teraz droga byś dostał to czego chcesz i pozbył się tego czego chcesz. Ta droga nie musi być długa! To jak długa ona będzie zależy od Ciebie i Twojego nastawienia do danej rzeczy. Pozytywne myślenie i wizualizacja (że osiągnęliśmy już to co chcieliśmy) sprawiają, że podświadomie dążymy do sukcesu, do rozwiązania naszego problemu, do pozbycia się nawyków, do spełnienia marzeń! Pamiętaj również, że nie tylko myśli są ważne, ale i słowa, i czyny, które nas kierują do osiągnięcia konkretnego celu!

 

MYŚL POZYTYWNIE
NIE PATRZ W PRZESZŁOŚĆ
NIE BÓJ SIĘ PRZYSZŁOŚCI
WAŻNE JEST TU I TERAZ

ZROBISZ NAM WIELKĄ PRZYJEMNOŚĆ UDOSTĘPNIAJĄC TEN TEKST DALEJ

Być może ten tekst może komuś pomóc, komuś z Twoich znajomych!

 

 

Print Friendly, PDF & Email