bloSilesia – wygląd (jednak) ma znaczenie

bloSilesia – wygląd (jednak) ma znaczenie

26 lutego 2014 10 przez Nasza droga do

BloSilesia. A mówi się, że nie szata czyni człowieka i że nie wygląd ma znaczenie, ale to co masz w środku. Po wczorajszym spotkaniu b(v)logerów organizowanym przez bloSilesia okazało się, że jednak wygląd ma znaczenie, w sieci! 


Krzysiek Humeniuk (Więcej Luzu) przedstawił nam prezentację pod ciekawym tytułem „Rozbierz mnie! Tylko powoli…” Prezentacja miała na celu omówienie tematu świadomego tworzeniu wyglądu bloga – naszym zdaniem przydałoby się przy tym temacie podać kilka przykładowych blogów, które zasługują na szóstkę z plusem pod względem właśnie wyglądu, mielibyśmy wtedy jakiś punkt odniesienia. Przydałoby się również zorganizowanie warsztatów w tym temacie!  
 
Kilka cennych rad odnośnie świadomego występowania przed kamerą przekazał dla vlogerów Tomasz Adamski (Bez Imprimatur).
 
 
Prowadząc bloga czy vloga ważna jest jednak pełna świadomość: jaki mamy cel w prowadzeniu b(v)loga? Po co to robimy? Do kogo chcemy dotrzeć? – na ten temat bardzo profesjonalnie mówiła na spotkaniu Barbara Chronowska (SłonecznyBalkon.pl). Basiu dotarłaś do nas!
 
Fajną niespodzianką na spotkaniu była prezentacja Marcina Nowaka z Gdziewyjechac.pl – Wędrowne Motyle. Marcin dał nam kilka sugestii jak zbudować zasięg bloga podróżniczego, a my przecież (po części) taki blog właśnie prowadzimy.
 
Po powyższych prezentacjach zaczęliśmy się zastanawiać nad zmianami na blogu.
 
Hmm czy teraz czeka naszego bloga rewolucja? 
Czy nasz blog potrzebuje zmiany 'wyglądu’?

Czy zmieniając 'wygląd’ spodobamy się obecnej i przyszłej 'publiczności’? 
 

Takie pytania rodzą nam się teraz w głowie.Przytoczę ja, Ancia, taki może głupi przykład:

Kiedyś przefarbowałam włosy na bardzo ciemny kolor, bo stwierdziłam, że fajnie by było coś w sobie zmienić wizualnie i okazało się, że bardzo spodobałam się w tych włosach Yśkowi, sama jednak nie czułam się dobrze w 100% w tym kolorze. Bardzo szybko dopadła mnie krytyka innych osób, że w blondzie było mi lepiej. 
 

Jaki jest tego morał: 
 

Jeśli nie jesteś do jakieś zmiany przekonany w 100%, to nie zmieniaj tego comasz!
 

 

Tym krótkim stwierdzeniem chcieliśmy zakończyć dzisiejszy post.
 
Przy okazji chcieliśmy podziękować bloSilesia za zorganizowanie tego spotkania, bo jak wiadomo spotkania takie integrują nas b(v)logerów.
 
Oczywiście przesyłamy buziaczki dla Gosi z Porady Herrbaty, za miłe towarzystwo przy stoliku i dla  Ani z moimzdaniem.be za miłą pogadankę :)
 
Wyświetl album
 
 
 
Kochani dawajcie nam znać w komentarzach, kto z Was był na spotkaniu, z chęcią do Was zaglądniemy. 
 
 
I co najważniejsze! Bardzo dziękujemy Klawiatura Klub Kulturalny oraz Partnerom spotkania – ciężko jest bez Was 'żyć’!
 
 
Print Friendly, PDF & Email