Skałka w Świętochłowicach

Skałka w Świętochłowicach

8 kwietnia 2014 2 przez Nasza droga do
Skałka w Świętochłowicach – gdyby nie Ysiek to bym tego miejsca raczej nie znała, bo kiedyś w ogóle nie bywałam w tych rejonach. Ysiek urodził się w Świętochłowicach, więc zna te tereny bardzo dobrze!

Skałka w Świętochłowicach

Jak widać na zdjęciach, Skałka jest miejscem w którym można się zrelaksować. 
 
Wokół stawu znajduje się wiele ławek, na których można sobie przycupnąć, a część z nich jest osłonięta murkiem, przez co można zażyć trochę prywatności. Oczywiście można też użyć swojego koca i zrobić mały piknik – staw ma ok. 1 km obwodu, więc znajdzie się na pewno na niego trochę miejsca.
 
 
Wyświetl album

 

Na stawie znajduje się mała wysepka, z której korzysta na ogół różnorodne ptactwo. Możecie tutaj poobserwować dużo łabędzi i kaczek. Kiedyś naliczyliśmy tuż przy samym brzegu aż 35 łabędzi!
Niektóre kaczki znajdują sobie dziwne miejscówki do spania, np. gałęzie wierzb. Ostatnio widok ten powalił mnie i oniemiałam z zachwytu i żałowałam, że nie mogłam zrobić Wam zdjęcia z tamtej chwili.

 

Wyświetl album
Między wierzbami, które pięknie nachylają się nad wodą, oprócz kaczek i łabędzi, znajdziecie i wędkarzy, którzy cierpliwie czekają na swoją zdobycz, a ryby na bank są w tym stawie, bo widziałam na własne oczy!
 
Wokół stawu znajdziecie ludzi m.in. uprawiających jogging, jeżdżących na rowerach (są trasy rowerowe), jeżdżących na rolkach. Bardzo często można tutaj również spotkać młode mamy czy babcie, które wyprowadziły swoje maluszki na spacer w wózkach.
 
W tym parku każdy znajdzie coś dla siebie, bo oprócz wspomnianego stawu znajduje się na tym terenie również restauracja, więc jest gdzie się czegoś napić, gdy w gardle zasuszy. Tuż przy restauracji znajduje się scena, na której odbywają się różne koncerty. Wystawiają tu sezonowo lodowisko.
Na Skałce znajdziecie również kąpielisko, park linowy, różne boiska, skatepark, tor do speedrowera, jest i plac zabaw dla małych dzieci. Poza tym i wieloma nie wymienionymi miejscami jest tu i stadion, na którym odbywają się mecze żużlowe i piłki nożnej. No i najważniejsze dla przyjezdnych są tu darmowe parkingi,więc jest gdzie tutaj auto zostawić.

 

Wyświetl album

 

 
skałka

 

Print Friendly, PDF & Email