Żywiec. Park Zamkowy.

Żywiec. Park Zamkowy.

25 kwietnia 2014 3 przez Nasza droga do

Z czym mi się kojarzy Żywiec? Żywiec kojarzy mi się z Jeziorem Żywieckim, pięknymi górami, z wydarzeniem „Tydzień Kultury Beskidzkiej”, dobrym jedzeniem, wypoczynkiem… i od niedawna doszedł do tego piękny Park Zamkowy, który praktycznie jest w centrum miasta przy rynku!  

Park Zamkowy jest ogrodzony, monitorowany, czysty i zadbany. Każdy znajdzie tam jakiś kącik dla siebie, który go zainteresuje.

Przez park przechodzą szlaki turystyki górskiej. Natomiast dla rowerzystów są wyznaczony trasy rowerowe, co mam nadzieję, że widać na poniższym zdjęciu.

 

IMG_4542

W parku tym znajduje się piękny Stary Zamek – Muzeum oraz Pałac Habsburgów. Mam nadzieję, że będę miała okazję i Zamek i Pałac kiedyś na spokojnie pozwiedzać.

Dla lubiących posiedzieć sobie przy stoliku, przy Zamku jest Kawiarnia Rycerska i Kawiarnia Wiedeńska, a prawie w centrum Parku Domek Chiński.

Wyświetl album

 

Wyświetl album

 

 

Wyświetl album
Poza tym Park ten kryje dużo ciekawych miejsc. Jest tam np. Park Miniatur, który niestety jest płatny, ale dużo widać zza płotu.
Wyświetl album

 

Niedaleko wejścia do Parku Miniatur możecie spotkać samotną damę siedzącą na ławce – jest to postać z brązu księżnej Alicji Habsburg, siedząca na kamiennej ławeczce.

Wyświetl album

 

Znajdziecie tam również Urząd Stanu Cywilnego

Piękno tego Parku zachęca do robienia zdjęć – ślubne zdjęcia w tym miejscu na pewno byłyby piękne.

Wyświetl album

 

Jak widać park ten kryje dużo ciekawych zakątków, ale to nie wszystko! 

Ponadto można popodziwiać pięknie odbijające się w wodzie rosnące wokół wielkie pomniki przyrody, fontanny o ciekawych kształtach, znaleźć ciekawą roślinność.

 

 

Wyświetl album

 

 

 

Te miejsce nie tylko lubią ludzie, ale lubią je i zwierzęta. Spotkaliśmy tutaj m.in. wiewiórki.

Jak widać na poniższym zdjęciu i ptakom tu się również podoba.

 

IMG_4681

Sami dostrzegliśmy na niektórych drzewach dzięcioły. 

Jak już jesteśmy przy zwierzętach i ptakach, to w Parku Zamkowym znajduje się Stajnia Miejska, w której znajdują się nie tylko konie, ale i np. pawie, kury, świnie, króliki, daniele, kozy, gęsi, fretka… 

 

Wyświetl album

 

Jest i typowy kącik dla małych dzieci, czyli plac zabaw. Jak widać, komuś się tam spodobało!

 

IMG_4627

 

Zapraszam jeszcze do obejrzenia krótkiego filmu z tego dnia:

 

 

Print Friendly, PDF & Email