Napój na upalne dni

Napój na upalne dni

10 czerwca 2014 2 przez Nasza droga do

Dobry napój na upalne dni, to taki, który zaspokoi Twoje pragnienie, a przy okazji wzmocni Twoją odporność poprzez składniki, które są w składzie.

skład:
 
ok. 1,5 l zimnej, ale nie bezpośrednio z lodówki
1 schłodzona cytryna
garść mięty
5 plasterków schłodzonego ogórka zielonego
 
Przygotowanie:
 
Do dzbanka wlewamy zimną wodę – my stosujemy do przygotowania tego napoju przefiltrowaną zimną wodę z kranu. Już od dawna pijemy wodę ‘różaną’, znaczy się z prosto z kranu, ale od niedawna mamy możliwość filtrowania tej wody dzięki dzbankowi z filtrem od firmy Dafi – ale dziś nie o tym mowa, będzie na ten temat osobny wpis.
 
Cytrynę najpierw sparzyłam gorącą wodą, odczekałam aż wystygnie i wsadziłam ją do lodówki na jakiś czas, aby się schłodziła. Następnie wyciągnęłam ją z lodówki, poturlałam lekko uciskając ją do podłoża i pokroiłam na plasterki pozostawiając małe piętki z miąższem cytryny. Po czym odcięłam nożem od plasterków cytryny żółtą skórkę wraz z nadmiarem białej gorzkiej otoczki, wydłubałam nożem pestki i tak przygotowane plasterki wrzuciłam do wody. Z piętek cytryny wycisnęłam sok bezpośrednio do wody.
 
Garść świeżej mięty przepłukałam wodą, lekko zgniotłam palcami listki i wrzuciłam również do wody.
 
Ogórka zielonego umyłam wodą, schłodziłam w lodówce i odcięłam 5 grubych plasterków – również dorzuciłam je do napoju.
 
I tyle!
 
Tak przygotowany napój można pić natychmiast! Ja później nie wsadzam go do lodówki, gdyż woda w temperaturze pokojowej jest dla nas odpowiednia (byle nie trzymać na słońcu) – można ewentualnie dodać do tego kostki lodu.
 
Napój w upalne dni ‘znika’ w szybkim tempie, wypijany przez naszych domowników.
 
Gdy wypijemy wszystko, a zostanie nam w dzbanku ogórek, cytryna i mięta, to znów możemy dolać sobie do tego wody i w ten sposób mamy na szybko kolejny napój.
Print Friendly, PDF & Email