Jak wzmocnić paznokcie?

Jak wzmocnić paznokcie?

17 stycznia 2015 1 przez Nasza droga do
Mówi się, że jak paznokcie są ‘łamliwe’ to czegoś w naszym organizmie brakuje – możliwe! Ja podczas całej ciąży przyjmowałam witaminy dla kobiet w ciąży plus żelazo na anemię i wcale ani skóra, ani paznokcie, ani stan włosów przez to mi się nie poprawiał – widocznie w tym czasie moje hormony za bardzo szalały. Poświęciłam trochę więcej uwagi niż zwykle moim paznokciom i problem łamliwych paznokci szybko zniknął!
 
A oto kilka kroków na wzmocnienie paznokci:

I krok – ewentualne skrócenie paznokci – używam do tego cążków/nożyczek/metalowego pilniczka – zależnie od aktualnych potrzeb i niezależnie czy mam na nich  w danej chwili lakier. Mówiono mi, że pilniczek szklany jest niby lepszy od metalowego, ale na moich paznokciach jednak lepiej sprawdza się ten metalowy.
 
II krok – ewentualne oczyszczenie paznokci z lakieru – używam do tego zmywacza Isana z Rossmann’a i płatków kosmetycznych (obojętnie jakiej firmy, jakie mi się nawiną w promocji to takie stosuję).
 
III krok – polerowanie płytki paznokciowej – używam do tego specjalnego bloczka o różnym stopniu polerowania Ewa Schmitt Boutique (bloczek 6-stronny).
 
IV krok – wcieranie kolagenu – używam od kilku tygodni Kolagen naturalny Graphite, który otrzymałam do przetestowania od firmy Lagenko. Wcieram jego niewielką ilość w każdą płytkę paznokcia oraz otaczające je skórki – to głównie dzięki niemu i wcześniejszemu polerowaniu poprawił się stan moich paznokci. Kolagen w miarę szybko schnie i można spokojnie przejść do kolejnego etapu.
 
V krok – malowanie paznokci lakierem – ostatnio najczęściej używam do tego Quick Dry Topcoat z firmy Essence, którego tak naprawdę za zadanie miało być zapobieganie odpryskiwania się lakieru z paznokci, jednak w tej dziedzinie kompletnie mi się nie sprawdził, ale za to wspomaga wzmocnić paznokcie. Niestety na paznokciach też długo nie utrzymuje się, ale daje ładny połysk. Najbardziej jednak lubię używać lakieru z firmy Inglot nr 82, który nadaje bardzo ładny odcień naturalności i nawet w miarę długo się na nich utrzymuje. Niestety już dawno mi się on skończył, więc zużywam to co mam.
 
 
IMG_9146
 
 
Jedyną rzeczą jaką muszę popracować teraz nad swoimi paznokciami to nad ich kształtem, wciąż szukam odpowiedniego :)

 

Ancia
 
Print Friendly, PDF & Email