Maseczki na zmęczoną twarz z użyciem produktów kulinarnych

Maseczki na zmęczoną twarz z użyciem produktów kulinarnych

5 lutego 2015 2 przez Nasza droga do

domowe

 
‘Zmęczenie materiału’ – ja tak nazywam ten stan, z którym czasami się budzę z rana i trwa on czasami dłużej niż chwilę. Jak sobie z tym poradzić? O zbawiennym działaniu peelingach już Wam kiedyś pisałam (KLIK), które sobie świetnie radzą ze zmęczonym ciałem pobudzając go do życia ;) Dziś zdradzę Wam dwa przepisy na ‘naturalne’ maseczki radzące sobie ze zmęczoną skórą twarzy. 


Maseczka nr 1:

Do szklanki wsyp 3 łyżeczki kopru włoskiego i zalej go gorącą wodą, do połowy szklanki. Gotowy napar przecedź i wystudź. Następnie osobno do naparu dodaj łyżkę jogurtu naturalnego, 3 łyżki miodu i 2 łyżki płatków owsianych. Gotową mieszankę nakładaj na twarz i pozostaw ją na około 10 minut. Po tym czasie umyj twarz ciepłą wodą. Po tym czasie umyj twarz ciepłą wodą, ale nie trzyj za mocno skóry!

Maseczka nr 2:

Ugotuj szklankę białej fasoli do miękkości i zmiksuj ją na papkę. Do papki fasolowej dodaj łyżkę miodu, oliwy i małą łyżeczkę soku z cytryny i wszystko dokładnie rozmieszaj. Jeszcze ciepłą ‘maseczkę’ nałóż na twarz na 10 minut. Po tym czasie umyj twarz ciepłą wodą, ale nie trzyj za mocno skóry!
 
 
Taka moja rada: przed wykonaniem jakichkolwiek maseczek warto dodać, że jeśli robicie je pierwszy raz, to nie róbcie ich przed jakimś ‘wielkim wyjściem’, ponieważ nigdy nie wiadomo jak któreś ze składników zadziałają na Waszą skórę i czy nie dostaniecie jakiś podrażnień. Poza tym robiąc sobie maseczki nie nakładajcie ich na oczy, nozdrza i usta.
 
A jeśli żadna z powyższych maseczek nie pomoże i jesteś do tego kobietą, to zrób sobie ładny makijaż z użyciem różu do policzek. Róż nada Ci piękne rumieńce na twarzy, dzięki czemu Twoja twarz wyda się rozpromieniona i wypoczęta!
 
Ancia

Print Friendly, PDF & Email