Sztuka motywacji, naucz się jej i ty!

Sztuka motywacji, naucz się jej i ty!

21 kwietnia 2015 0 przez Nasza droga do

too
 
Każdy z nas stawia  sobie jakieś cele, osiągając je bądź odpuszczając po drodze nie w sposób nie docenić roli motywacji w procesie ich realizacji.  Najważniejsze jednak by cele były świadome, a żeby takie były to również i motywacja taka być musi!
 
 
 
Bądź SMARTer i naucz się jak świadomie stawiać cele i optymalnie zmierzać ku ich realizacji poznając jednocześnie lepiej samego siebie!

Ostatnio wraz z Ancią mieliśmy niewątpliwą przyjemność wzięcia udziału w warsztatach coachingowych organizowanych przez LunchCoach.pl ukierunkowanych na rozbudzenie i metodyczne podejście do procesu motywacyjnego. Zajęcia prowadził młody Coach, który mile zaskoczył mnie rzeczowością, kompetencją oraz dobrym przygotowaniem. Poza tym był bardzo sympatyczny, skłaniał do interaktywnego brania udziału w swojej prezentacji, dzięki czemu 4-godzinne spotkanie minęło nam jak z bata strzelił i choć trwało aż do 21 godziny to ani razu nie czułem się znudzony czy śpiący. Spotkanie z Coach’em to dla mnie nowość, właściwie do końca nie wiedziałem czego można się spodziewać, oczywiście miałem swoje wyobrażenia czegoś pomiędzy terapią, a agitacją marketingową, a całkiem przyjemnie zostałem zaskoczony! ‘Coach’ to z angielska ‘trener’ i tym właśnie zajmował się Michał Cuber (zaraz na początku zluzował atmosferę proponując przejście na ty, co na prawdę ułatwiło przełamanie barier w relacji coach-‘słuchacz’).
 
Trener boksu nie musi być bokserem by wytrenować mistrza świata, musi tylko pokazać jak bokser sam może się nim stać!

Tak samo jest z Coach’em,  nie pretendował do miana guru i pomimo wykazania się imponującą elokwencją i erudycją nie sugerował gotowych rozwiązań dla każdego, tylko starał się przez interaktywny i bardzo rzeczowy wykład oraz ćwiczenia wzbudzić w nas większą świadomość źródeł motywacji, czynników wpływających na jej formowanie i utrzymanie. Nie udzielał odpowiedzi, raczej nauczył nas formułować właściwe pytania samym sobie, dzięki czemu zwiększyła się nasza świadomość mechanizmów formułowania się naszych własnych motywacji i celów. Gorąco polecam spotkania tego typu! Niektóre rzeczy, które usłyszałem były mi wcześniej znane, niemniej forma przedstawienia dała mi inną perspektywę, dzięki czemu zyskałem szersze spojrzenie! Czasami niektóre rzeczy lepiej usłyszeć od innych! Spotkania z coachem są bardzo cenne dla naszego rozwoju osobistego!
 

Kilka słów od Anci:

Możemy Wam szczerze polecić firmę LunchCoach.pl, to firma stworzona przez młodą kadrę, ale z bardzo profesjonalnym podejściem! Zajęcia coachingowe z Michałem pod tytułem Gdyby mi się chciało tak, jak mi się nie chce…” – czyli o tym, skąd brać motywację i jak nią zarządzać sprawiły, że wyszłam z nich jakby mi ktoś otworzył szeroko oczy i umysł na pewne kwestie osobiste!!! Piękne uczucie!!! Już nie mogę się doczekać kolejnych zajęć, a tym razem przejdziemy zajęcia z Agatą Nastulak w kwestii dietetycznej :) bo firma LunchCoach.pl oprócz ‘rozwoju osobistego’ zajmuje się również tematyką zdrowego odżywiania, czyli czymś co ostatnio nas również bardzo interesuje!
 
 
lunchcoach
Tak uogólniając, firma ta organizuje różne interaktywne warsztaty dotyczące m.in. motywacji i dietetyki, prowadzą coaching, konsultacje dietetyczne oraz unikalny mix dwóch ostatnich, który nazywają LunchCoachingiem, ciekawe połączenie, prawda?
Ci wspaniali ludzie podążają za preferencjami klientów, bo wierzą, że to właśnie klienci są ekspertami od swojego życia i mają już wszystkie zasoby do osiągnięcia swoich celów. Przekazują wiedzę oraz umiejętności, inspirują, wspierają i inicjują. Stawiają na głęboką pracę i długotrwałe efekty.
 
Znajdziecie ich tutaj: www.lunchcoach.pl oraz na Facebook’u: fb.com/lunchcoach.
 
Bo szczęście, naszym zdaniem, to zdrowe i sprawne ciało i umysł!
 
Yśó i Ancia
Print Friendly, PDF & Email