Zimnotłoczony olej z nasion wiesiołka – moja opinia

Zimnotłoczony olej z nasion wiesiołka – moja opinia

18 maja 2015 2 przez Nasza droga do

olej z nasion wiesiołka

 
 
 
 
Jakiś czas temu otrzymałam do przetestowania od firmy GAL zimnotłoczony olej z nasion wiesiołka, dziś więc będzie trochę na ten temat.
 
 
 
 
 
 
 Opis produktu, cytuję producenta:
 
“Składniki kapsułki: zimnotłoczony olej z nasion wiesiołka, żelatyna, glicerol (substancja wiążąca).
Cechy suplementu:
 • Korzystnie wpływa na układ krążenia
 • Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe są ważnym składnikiem budulcowym komórek organizmu
 • Naturalny kwas tłuszczowy GLA powinien być składnikiem diety alergików
 • Zachowanie właściwego poziomu kwasu GLA w organizmie ważne jest w okresie poprzedzającym miesiączkę u kobiet
6 kapsułek zawierają:
  Kwasy tłuszczowe nasycone                             0,162 g

  Kwasy tłuszczowe jednonienasycone               0,174 g

  Kwasy tłuszczowe wielonienasycone               1,764 g

       w tym
     kwas GLA (gamma-linolenowy)   0,189 g
Białko zawarte w produkcie pochodzi z naturalnych surowców zwierzęcych.
Przeznaczenie:
Preparat przeznaczony jest jako uzupełnienie codziennej diety w Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe z rodziny Omega-6, a szczególnie w kwas GLA, który pomaga w utrzymaniu prawidłowej struktury, elastyczności i wyglądu skóry. Długołańcuchowe wielonienasycone kwasy tłuszczowe wspomagają prawidłową funkcję układu krążenia, pomagają w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi oraz wspierają naturalną odporność organizmu. Zachowanie właściwego poziomu kwasu GLA w organizmie ważne jest w okresie poprzedzającym miesiączkę u kobiet.

Sposób użycia:
3 razy dziennie po 2 kapsułki podczas posiłków. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.”   
 
olej z wiesiołka
 
Moja opinia:
Wszystko co najważniejsze zostało napisane przez producenta. Produkt można zakupić w aptece, 100 kapsułek kosztuje ok. 11 zł – przy stosowaniu kapsułek zgodnie z zaleceniami, czyli po 2 kapsułki 3 razy dziennie, to produkt nam starcza na niecałe 17 dni. Zorientowałam się, że są jednak opakowania z większą ilością kapsułek, które są wtedy bardziej opłacalne.
Kapsułki są dość łatwe do połknięcia i połykamy je całe. Ja jednak dla przetestowania przegryzłam jedną kapsułkę i poczułam smak olejku zawartego w kapsułce – trochę mnie zdziwiło, bo ma smak słonecznika, a wyobrażałam sobie, że jest inny.
 
olej z wiesiołka zimnotłoczony
 
Z tego co wyczytałam na jednym blogu (klik) olejek z wiesiołka działa na zwiększenie ilości śluzu płodnego. Nie  powinno się jednak go stosować w ciąży, ponieważ może spowodować poronienie, natomiast stosowane w końcowym etapie ciąży może wywołać poród.
 
Jeśli chodzi o działanie to ciężko mi to opisać, bo ciężko jest zauważyć gołym okiem jakąś zmianę po jego krótkim stosowaniu, zwłaszcza gdy ktoś od zawsze stara się jeść w miarę zdrowo. Jedynie co zauważyłam to skóra stała się w czasie jego stosowania gładsza. Moje włosy i paznokcie w tym czasie były poddawane różnym testom kosmetycznym, więc nie zauważyłam niestety zmian. 
Olejek z wiesiołka ponoć łagodzi objawy napięcia przedmiesiączkowego – z chęcią sprawdzę jeszcze jego działanie pod tym względem, ale będę musiała jeszcze trochę odczekać, ponieważ po ciąży jeszcze nie wszystko wróciło do normy.
A Wy mieliście styczność z olejkiem z wiesiołka?
Ancia
Print Friendly, PDF & Email