Czym różnią się 'buty do biegania’ od zwykłych butów? Kiedy warto kupić 'buty do biegania’?

Czym różnią się 'buty do biegania’ od zwykłych butów? Kiedy warto kupić 'buty do biegania’?

16 listopada 2015 0 przez Nasza droga do

Kiedyś to były czasy! Kiedyś na jednych kołach całorocznych przejeżdżało się wszystkie sezony, a teraz głównie w sprzedaży znajdziemy koła letnie i zimowe. Podobnie jest z butami! Choć chyba od zawsze był podział na buty letnie i zimowe, to jednak w jednych trampkach czy adidasach można było i chodzić i biegać i zdobywać szczyty. Dziś jest inaczej, jest podział, jest moda, są trandy, zwiększona krytyka na to w jakich butach jesteś w danej sytuacji. Japonki są passe w górach, opinacze są passe nad morzem, ale nie tylko tu w takich przypadkach o modę chodzi, a raczej o wygodę i bezpieczeństwo.

buty trekkingowe - nasza droga do

Skupmy się dziś jednak przy butach do biegania!

Dziś odpowiemy na pytanie, czy warto kupić buty do biegania?

buty do biegania - nasza droga do

http://www.butydobiegania.pl/

Dziś jest taka wręcz można powiedzieć moda na bieganie, więc dzięki temu jest i moda na buty do biegania. Jednak czy w trampkach nie da się biegać, czy w szpilkach również nie idzie pobiec? Otóż oczywiście, że się da! Zależy gdzie, po co i na co!? Pobiec można na autobus, do sklepu, za kimś. Niektórzy biegają bez celu, byle przebiec. Niektórzy biegają z celem, np. po ciepłe bułki, inni zaś biegają do mety, zaś jeszcze inni biegną dlatego, że ktoś za nimi biegnie. No i tak wychodzi, że wśród tych wszystkich biegaczy znajdą się jednak ludzie, co im się naprawdę te buty do biegania przydadzą. Buty profesjonalne do biegania różnią się od tych butów, w których potencjalnie można też się przebiec.

Czym różnią się 'buty do biegania’ od zwykłych butów?

  • ceną (to chyba wie każdy),
  • wyglądem,
  • wygodą,
  • jakością,
  • wytrzymałością,
  • materiałami,
  • oddychalnością,
  • amortyzacją.

Kiedy warto kupić buty do biegania?

Po pierwsze buty zawsze warto kupić, gdy są promocje, bo są one wtedy po prostu o wiele tańsze. Po drugie, teraz to już na serio odpowiem Wam na to pytanie, że warto je kupić wtedy, gdy właśnie na serio podchodzimy do biegania. Buty do biegania, gdy są dobrze dobrane (a zajmują się tym profesjonalne sklepy), są o wiele wygodniejsze i czuć tę przyjemność w ich zakładaniu i ich pracy podczas biegania.

Kiedy nie warto zakładać profesjonalnych butów do biegania?

  • kiedy podążamy tylko za modą, a do biegania nie podchodzimy poważnie,
  • kiedy mamy wystartować w biegu z przeszkodami (typu survival), ponieważ wtedy przeszkody mogą być i wodne i błotne, … , po prostu szkoda wtedy takich butów!

 Ancia

Print Friendly, PDF & Email