Powidła z jabłek bez cukru

Powidła z jabłek bez cukru

8 listopada 2015 2 przez Nasza droga do

Jabłka nie potrzebują dodatku cukru, same nabierają podczas ich przetwarzania słodyczy. Oto przepis na powidła z jabłek bez dodatku cukru – tak dobrze widzisz, powidła idzie zrobić bez dodatku cukru i żelujących zgęstniających substancji!

skład:

jabłka

trochę przegotowanej wody

powidłaa z jabłek bez cukru - naasza droga do

Sposób przygotowania:

Jabłka myjemy, obieramy i usuwamy z nich gniazda nasienne. Następnie tniemy je do garnka na drobniutkie plasterki. Tak przygotowane jabłka podlewamy lekko wodą o pokojowej temperaturze i gotujemy na małych ogniu, od czasu do czasu pamiętając o tym aby mieszać, by nam się nic nie przypaliło. Gdy widzimy, że jednak powidła się lekko przypalają do garnka, to podlewamy je odrobiną ciepłej wody, mieszamy i dalej gotujemy.

Jabłka muszą całkowicie się rozpaść i zmięknąć i nabrać konsystencji powideł, czyli muszą być bardzo gęste. Gdy już mamy gotowe, to wkładamy je jeszcze gorące do wyparzonych słoików i zakręcamy mocno. Słoiki układamy wieczkiem do dołu na kuchennym ręczniku. Jeśli nam się dobrze zamkną, to nie musimy ich później pasteryzować, o ile zjemy je w najbliższym miesiącu. W innym przypadku warto je zapasteryzować. Kiedyś już o tym pisałam, ale jeszcze raz to przytoczę, że „jeśli robimy po raz pierwszy powidła bez cukru, to polecam obserwować gotowe już słoiczki, czy nie pojawia się tam pleśń – niekoniecznie musi być to wtedy problem naszej techniki robienia powideł, a raczej niedomytych słoików”.

Tak przygotowane powidła można jeść od razu, np. jako dodatek do pieczywa czy też do ciasta i mięs.  Można je podać również niemowlakom jako deserek.

Ancia

Print Friendly, PDF & Email