Czy piętrowe łóżko nadaje się dla prawie trzylatka?

Jakiś czas temu zrobiliśmy remont pokoju naszych chłopaków i bardzo długo zastanawiałam się jakie łóżko kupić dla naszych maluchów. Nasz starszy syn JJ ma teraz 2 lata i 8 miesięcy, a młodszy Ed ma prawie roczek. Czy piętrowe łóżko nadaje się dla dwulatka? Czy to nie jest za wcześnie?

Czy piętrowe łóżko nadaje się dla dwulatka?

Zdjęcie pochodzi ze sklepu http://meblohand.eu/

Łózko musi być dla dzieci bezpieczne, co ciężko na pierwszy rzut powiedzieć o łóżku piętrowym. Zastanawiałam się nad kupnem zwykłej wersalki, jedynki, łóżka podwójnego z wysuwanym dołem. Jednak w głowie ciągle siedziało mi łózko piętrowe.

Nasz najmłodszy ciągle śpi w dziecięcym łóżeczku ze szczebelkami. Nasz starszy syn jak był taki maluśki to długo w nim nie uleżał, bo w końcu było na niego za małe. Biedny obijał się w szczebelka, więc w końcu przy półtorej roku wylądował on w dużym podwójnym łóżku. Przez długi czas sypiał sam, jednak z czasem nocne lunatykowanie nie dawało mi spokoju, więc jedno z nas rodziców sypiało z nim. Z czasem przeszło mu, zaczął znów sam sypiać. Po pewnym czasie zrobiliśmy wspomniany remont jednego z pokojów i przenieśliśmy Julka do większego pokoju z lepszym dotlenieniem, tamten był malutki i wiecznie w nim za duszno. W końcu kupiliśmy łóżko dwupiętrowe, nawet dzieciaki pomagali je złożyć. Julian nauczył się spać sam, spał na dole, a bawił się czasem u góry. Strasznie spodobało mu się uczenie wchodzenia i schodzenia na górne piętro, gorzej jest ze schodzeniem. W tym wieku on wie dobrze, że co słowo ‘poczekaj’ oznacza. Poza tym tłukliśmy mu z początku do głowy, że jak chce zejść lub wejść to ma zawołać mamę albo tatę. No i też tak do dziś robi. Schodzenia się wciąż uczy, ale idzie mu coraz lepiej.

Pewnego dnia przy drzemce dziennej (teraz już w dzień nie sypia) poprosił mnie, że chce spać u góry. Muszę przyznać, że obawiałam się tego strasznie, ale pozwoliłam mu. Przezornie zejście zatarasowałam inną poduszką i znów go poprosiłam, że jak się obudzi to ma sam nie schodzić tylko ma mnie wtedy zawołać. I tak też zrobił. Od tamtej pory od czasu do czasu sypiał u góry, raz w dzień, raz w nocy, aż pewnego dnia coś się stało. Nasz Starszy syn zaczął być zazdrosny o tego młodszego i znów chciał spać ze mną lub z tatą.

Ed jest jeszcze za malutki by sam mógł sypiać w tym łóżku. Poza tym nocne jego budzenie na piciu obudziło by Julka śpiącego na górze. Za to w dzień Edek bardzo lubi się bawić na tym łóżku, na dole. Sama nigdy nie daję go do góry, bo jest to w tym wieku jeszcze niebezpieczne. Takie jednoroczne maleństwo nie zna jeszcze wielu rzeczy, więc próbuje.

Więc jaka jest moja odpowiedź na to czy piętrowe łóżko nadaje się dla prawie trzylatka? Oczywiście, że tak. Nasz Julian zapoznał się pierwszy raz z takim łóżkiem, gdy miał 2 i pół roku. Tylko Wy sami musicie tak naprawdę sobie odpowiedzieć na to pytanie, czy Wasz malec jest na tyle już bystry by zrozumieć pewne idące za tym zasady!

Ancia

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

6
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Aneta JokiszMatka AntyterrorystkaGulbaskaOkiem Mamy Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Okiem Mamy
Gość

Moje dzieci zaczęły spać w łóżku piętrowym. Syn 5 lat na górze, a córka 2 latka na dole. Oczywiście pierwsze noce były dla mnie bardzo stresujące :)

Gulbaska
Gość

My mamy trójkę dzieci i piętrowe łóżko, gdzie na dole będzie opcja wysuwania trzeciego łóżka to jedyny rozsądny sposób na oszczędzenie miejsca w mieszkaniu. Póki co pierworodny w tym roku będzie miał 4 lata i bliźniaki 2. Jeśli uda nam się odciągnąć w obecnym układzie (2 łóżeczka że szczebelkami i jedno normalne) do przyszłych wakacji to w 2017 kupujemy piętrowe :-)

Matka Antyterrorystka
Gość

Bardzo podobają mi się piętrowe łózka, zawsze chciałam takie mieć. Moja córka chyba zbyt szalona jest jeszcze na takie eksperymenty :)