Specjalista radzi: pytania do BHP-owca

Specjalista radzi: pytania do BHP-owca

26 lutego 2016 0 przez Nasza droga do

Dziś chyba będzie popołudnie z fachowcami ;) na pierwszy rzut idzie nasza BHP-owiec, Monika Obrzut, która udzieliła odpowiedzi na zapytanie naszej czytelniczki.

Monika Obrzut

Zaczynam nową pracę na stanowisku biurowym, na co zwrócić uwagę przy ergonomii stanowiska oraz jakie kwestie muszą być spełnione (dokumenty, szkolenia) bym się czuła bezpiecznie na swoim stanowisku pracy?

Witam Cię kochana bardzo serdecznie, bardzo się cieszę, że jesteś zainteresowana swoim bezpieczeństwem w pracy biurowej, już spieszę z odpowiedzią. Przede wszystkim przy zatrudnieniu w pierwszym dniu musisz przejść przeszkolenie wstępne z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, przeprowadzi je osoba właściciela lub kierująca pracownikami. Dowiesz się na nim, ogólnych informacji na temat BHP oraz zostanie przeprowadzony instruktaż stanowiskowy, z którego wyniesiesz dokładny zakres swoich obowiązków na stanowisku pracy w Twoim przypadku Stanowisku biurowym. Zaznajomisz się z oceną ryzyka zawodowego czyli jakie niebezpieczeństwa czyhają na Ciebie w pracy w biurze. Dostaniesz skierowanie na badania wstępne lekarskie oraz wykaz dokumentów potrzebnych do akt osobowych.

Jeżeli chodzi o ergonomię stanowiska pracy, to zwróć szczególną uwagę na krzesło na którym będziesz siedzieć, odległość monitora, łokietniki i ustawienie nóg. Oświetlenie stanowiska pracy, jak również wysokość szaf z dokumentami. To wszystko ma wpływ na Twoje bezpieczeństwo i ergonomię w pracy, a jak Ty będziesz czuła się bezpiecznie, będziesz pracować wydajniej i solidniej.

Życzę Ci miłego dnia i jak będziesz miała jeszcze jakieś pytania, czekam na nie z niecierpliwością  :)

Pozdrawiam serdecznie

Monika Obrzut

Specjalista ds. BHP

www.bhpikadry.pl

www.nie-marnuje.pl

www.mojapasjazdjęcia.wordpress.com

www.facebook.com/Usługidlabiznesu.Monika.Obrzut

www.facebook.com/nie-marnuje

 

Jeśli macie jakieś zapytania do Moniki lub innych naszych fachowców, to pytajcie w komentarzach lub poprzez email naszadrogado@gmail.com ;) Raz w miesiącu wybierzemy 5 pytań (dla każdego fachowca), na które specjaliści odpowiedzą na łamach naszego bloga.

Print Friendly, PDF & Email