Dlaczego mieszkamy tu na Śląsku, a nie gdzie indziej?

Dlaczego mieszkamy tu na Śląsku, a nie gdzie indziej?

30 maja 2016 11 przez Nasza droga do

W Polsce, na świecie, jest dużo pięknych miejsc i pewnie dziwicie się dlaczego siedzimy tutaj na Śląsku, wśród hałd, hut i kopalń.

Ja zabrzanka, on świętochłowiczanin. Poznaliśmy się w Beskidach na sylwestra, a nasza pierwsza randka odbyła się w Rudzie Śląskiej, która zapoczątkowała naszą „przyszłość” i nawet tutaj mieszkamy.

Dlaczego mieszkamy tu na Śląsku, a nie gdzie indziej?

Tutaj, w Rudzie Śląskiej, znalazłam właśnie swoją pierwszą i poważną pracę po studiach. Tak w ogóle to mogłabym pracować wszędzie, czy tu czy na końcu świata, ale „tu i teraz” jest mi dobrze, więc po co mam to zmieniać!

Obraz 101

Kilka powodów, dla których warto mieszkać na Górnym Śląsku:

  • W aglomeracji katowickiej jest masa firm, zakładów przemysłowych, w których na pewno znajdziemy interesującą nas pracę.
  • Pomoc medyczna, tylko wybierać gdzie i do kogo.
  • Szkolnictwo, jest również w czym wybierać.
  • Jest tu i rozrywka, bo są teatry, kina, opery, muzea, id.
  • W naszej aglomeracji katowickiej jest dobra komunikacja miejska i międzymiastowa. Jednym autobusem przejedziesz przez kilka miast, np. autobus nr 6 jedzie z Gliwic, przez Zabrze, Rudę Śląską, Świętochłowice, Chorzów, aż do Katowic.
  • Mamy swoje lotnisko, autokary, więc można jechać w świat bez auta.
  • Poza kopalniami i hutami, których jest i tak coraz mniej czynnych, mamy sporo jezior i terenów zielonych. Taka ciekawostka przez wymienione wyżej miasta przebiega długie pasmo zielone, dzięki któremu w naszych miastach możesz czasem spotkać zające, sarny, bażanty, dziki ;) Niektóre z nich biegają nam pod oknami! Posiadamy też rośliny i ptactwo pod ochroną, które spotkasz poza wspomnianymi miejscami np. w Parku Śląskim czy też na Górze Hugona (Hugoberg). Takich terenów u nas naprawdę jest o wiele więcej!
  • A jak jest nam mało natury i oprócz hałd widocznych i wspomnianych wyżej miejsc możemy skoczyć za miasto, np. w Beskidy, które również leżą na terenie Górnego Śląska, a do których od nas mamy około 1,5 godziny jazdy samochodem. My mamy takie szczęście, że przy dobrej pogodzie to widzimy je przez okno, mieszkając w Rudzie Śląskiej!
  • Dla rowerzystów, biegaczy, po prostu lubiących aktywność fizyczną – znajdziecie na Śląsku na bank coś dla siebie, bo organizowanych w ciągu roku jest masa imprez sportowych i tych darmowych i tych za niewielką kasę, no i co najważniejsze jest tutaj bardzo dużo terenów, które tylko się proszą o uprawianie na nich sportu.
  • No i najważniejsza sprawa, jak jest praca to jest i dużo tu mieszkań i domów, więc łatwiej jest tutaj się osiąść na stałe. Jednym z ciekawszych miejsc, w którym znajdziecie ogrom ofert nieruchomości do sprzedaży czy do wynajęcia, a nawet oferty ziemi jest portal www.mieszko.my Jest to pierwszy portal, który skupia w sobie wszystkie nieruchomości ze Śląska, więc jest w czym wybierać!

Moi rodzice właśnie przyjechali na Śląsk za pracą i tak oto jestem „tu i teraz”, w tym miejscu, a zostałam tutaj, choć mam możliwość wyjazdu za granicę, bo mi się tutaj podoba!

A Ty? Dlaczego mieszkasz tam gdzie mieszkasz?

Ancia

 

Print Friendly, PDF & Email