Jak tanio i kreatywnie spędzić Dzień Dziecka?

Jak tanio i kreatywnie spędzić Dzień Dziecka?

23 maja 2017 4 przez Nasza droga do

Dzień Dziecka jest bardzo wyczekiwanym dniem przez dzieci, zaraz po urodzinach i świętach. Dzieciom kojarzy się ten dzień głównie z prezentami, a nam rodzicom z wydatkami. Jak więc tanio i jednocześnie kreatywnie spędzić Dzień Dziecka, by wszyscy byli zadowoleni?

Na co dzień jesteśmy zagonieni i wiele nam umyka, związku z tym proponuję, by w ten dzień w pełni poświęcić 100% uwagi dziecku. Jeśli to zrobimy, to z pewnością osiągniemy sukces.

Taki jednak dzień warty jest zaplanowania. Idealnym pomysłem będzie spędzenie go na wycieczce, poza miastem. A co zrobić z resztą dnia, gdy wycieczka trwa raptem kilka godzin? Co zrobić wtedy, gdy pogoda nie pozwala na wyprawę?

W internecie jest wiele pomysłów jak kreatywnie spędzić czas z dzieckiem, a do tego zajęcia te nie wymają wielkich nakładów finansowych.

Oto kilka moich propozycji:

1. Kreatywne kanapki – takie kanapki gwarantują uśmiech na twarzy Twojego dziecka.


kreatywne kanapki

2. Budowa garażu dla autek – zamiast drewnianej skrzynki, wystarczy użyć kartonu, do wykonania obudowy garażu, a miejsca parkingowe zrobić z tekturowych rolek po papierze toaletowym.

garaż dla autek

3. Budowa domku dla lalek – kartony, kartoniki, opakowania. Praktycznie cały domek można zrobić z tektury, włącznie z mebelkami. Do tego jeszcze trochę starej tapety, wycinki z gazet, skrawki materiału i domek gotowy.

domek dla lalek z kartonu

4. Stojak na biżuterię – taką konstrukcję można zrobić z rurek wodnych, a do tego jeszcze użyć trójników i zaworków.

stojak na biżuterię diy

Źródło zdjęć: 1 – 23 – 4

Małe dzieci nie znają wartości pieniądza. Kupiona zabawka stanie się kolejną spośród wielu. Wspólne zajęcia wzmacniają więzi z naszymi dziećmi. Kreujemy przez to dobre uczucia i wspomnienia.

 

 

Print Friendly, PDF & Email