Jak tanio i kreatywnie spędzić Dzień Dziecka?

Dzień Dziecka jest bardzo wyczekiwanym dniem przez dzieci, zaraz po urodzinach i świętach. Dzieciom kojarzy się ten dzień głównie z prezentami, a nam rodzicom z wydatkami. Jak więc tanio i jednocześnie kreatywnie spędzić Dzień Dziecka, by wszyscy byli zadowoleni?

Na co dzień jesteśmy zagonieni i wiele nam umyka, związku z tym proponuję, by w ten dzień w pełni poświęcić 100% uwagi dziecku. Jeśli to zrobimy, to z pewnością osiągniemy sukces.

Taki jednak dzień warty jest zaplanowania. Idealnym pomysłem będzie spędzenie go na wycieczce, poza miastem. A co zrobić z resztą dnia, gdy wycieczka trwa raptem kilka godzin? Co zrobić wtedy, gdy pogoda nie pozwala na wyprawę?

W internecie jest wiele pomysłów jak kreatywnie spędzić czas z dzieckiem, a do tego zajęcia te nie wymają wielkich nakładów finansowych.

Oto kilka moich propozycji:

1. Kreatywne kanapki – takie kanapki gwarantują uśmiech na twarzy Twojego dziecka.


kreatywne kanapki

2. Budowa garażu dla autek – zamiast drewnianej skrzynki, wystarczy użyć kartonu, do wykonania obudowy garażu, a miejsca parkingowe zrobić z tekturowych rolek po papierze toaletowym.

garaż dla autek

3. Budowa domku dla lalek – kartony, kartoniki, opakowania. Praktycznie cały domek można zrobić z tektury, włącznie z mebelkami. Do tego jeszcze trochę starej tapety, wycinki z gazet, skrawki materiału i domek gotowy.

domek dla lalek z kartonu

4. Stojak na biżuterię – taką konstrukcję można zrobić z rurek wodnych, a do tego jeszcze użyć trójników i zaworków.

stojak na biżuterię diy

Źródło zdjęć: 1 – 23 – 4

Małe dzieci nie znają wartości pieniądza. Kupiona zabawka stanie się kolejną spośród wielu. Wspólne zajęcia wzmacniają więzi z naszymi dziećmi. Kreujemy przez to dobre uczucia i wspomnienia.

 

 

Print Friendly, PDF & Email

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Aneta JokiszAnna JankowskaZwykła Matka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwykła Matka
Gość

W tym garażu najbardziej podoba mi się skrzynia, ale przydałby nam sie taki garaż, bo autka córki wszędzie się walają!

Anna Jankowska
Gość

Stojak na biżuterię genialny! Sama bym dla siebie taki wykonała :)