Twoje oczy potrzebują czegoś więcej niż dotychczas

Twoje oczy potrzebują czegoś więcej niż dotychczas

27 czerwca 2017 6 przez Nasza droga do

Podejdź do lustra i spójrz sobie prosto w oczy, co widzisz? Nie, nie, aż tak głęboko, spójrz na białka, skórę wokół oczu. Widzisz czerwone żyłki na białkach? Szczypią Cię oczy? Czujesz zmęczenie? A może już widzisz niewyraźnie?

Na telefonie, przy komputerze, siedzisz często w internecie?

internet a oczy

W ostatnim czasie internet stał się bardzo popularny, praktycznie wszyscy w nim siedzą, i dorośli, i młodzież (pewnie i dzieci), wyszukują jakieś wiadomości, szukają kontaktów międzyludzkich, udzielają się na forach, na różnych portalach społecznościowych, grają, oglądają filmy…

Chyba nie wszyscy sobie zdajemy sprawę z konsekwencji płynących z długiego przesiadywania w internecie.

Ciekawa jestem czy masz już nawyk zaglądania na telefon lub na komputer, czy ktoś coś do Ciebie napisał np. na facebooku czy na jakimś komunikatorze? Ja mam i ciężko mi się z tym walczy, zwłaszcza w moim blogowym hobby, ale walczę!

Ja często czuję zmęczenie oczu. Prawie 8 godzin w pracy przy komputerze. Przygotowywanie i pisanie tekstów kilka razy w tygodniu na bloga i social media. Spędzanie kilku dłuższych chwil w ciągu dnia na telefonie w social media, na różnych portalach, stronach, na skrzynce pocztowej. Ponadto czasem coś się jeszcze obejrzy na komputerze, jakiś film, bajkę, serial czy fajnych ludzi video, poza tym poczyta się fajne blogi. Czasem pogra się w jakąś grę. To wszystko i jeszcze inne męczy strasznie oczy! W sumie nie tylko oczy, bo i niszczy naszą postawę, powoduje stresy, bóle głowy, uzależnia. Kurcze szkoda, że to ma takie konsekwencje, bo lubię bywać w świecie internetowym.

O swoich oczach zazwyczaj się zapomina. Twoje oczy potrzebują więcej uwagi niż wieczorny demakijaż!

Wiecie, że kiedyś dostałam zapalenia spojówek i gdybym w porę nie zareagowała i nie poszłabym do okulisty, to bym straciła wzrok!? Tak więc, cieszę się, że w miarę szybko trafiłam do dobrego lekarza.

Oczy to najczulszy narząd człowieka, więc trzeba o nie dbać. Nie będę się wymądrzać, jak powinno się to robić, o tym możecie poczytać sobie na stronie eczo.pl

Badanie oczu nie boli, nie jest nawet nieprzyjemne. 

Kiedy ostatni raz spojrzałeś/aś sobie w oczy?

Print Friendly, PDF & Email