Zabawki, które uczą i bawią

Zabawki, które uczą i bawią

14 września 2017 15 przez Nasza droga do

Zabawki, które uczą i bawią

Nauka i zabawa to dwie czynności, które można sprytnie połączyć i tym samym zachęcić dzieci do poznawania otoczenia i rozwijania umiejętności. Zgodnie z tą ideą projektowane i konstruowane są kolejne zabawki edukacyjne dla niemowląt i dla starszych dzieci. Które warto przetestować?

zabawki które uczą i bawią

 

Maty i stoliki edukacyjne – niezawodne i przydatne

Już najmłodsze dzieci wiele skorzystają na zakupie specjalnej maty edukacyjnej. Mata tego typu posiada różne faktury, elementy wystające i doszyte, a nawet drobne zabawki do łapania, ściskania i oglądania. Mata edukacyjna to przedmiot w sam raz dla niemowlaka, którego wystarczy ułożyć na powierzchni maty. Wiele dzieci od razu zdradza zainteresowanie elementami, jakie znajdują się na macie, a to pobudza je do ruchu, łapania, patrzenia, a nawet słuchania (niektóre elementy mogą szeleścić lub wydawać inne odgłosy). Dla dzieci, które już same siadają i chodzą, dobrym rozwiązaniem będzie stolik edukacyjny, który może zawierać różnego typu przyciski, efekty dźwiękowe, miejsce do rysowania, akcesoria do nauki literek i poznawania kształtów.

 

Zabawki edukacyjne szczególnie godne polecenia

Dla rocznego, dwuletniego lub trzyletniego dziecka można kupić jedną z wielu kreatywnych zabawek edukacyjnych. To mogą być proste układanki, zabawki przestrzenne, a nawet pluszaki. Ekspert sklepu Hulahop.pl zwraca uwagę na to, że zabawki pluszowe także mogą mieć zaskakujące funkcje edukacyjne. Jedną z takich zabawek jest popularna Siostrzyczka Szczeniaczka, która ma postać siedzącego, miłego pieska i posiada zaawansowane funkcje edukacyjne. To zabawka, która zawiera trzy poziomy nauki odpowiednie dla kilkumiesięcznych szkrabów, roczniaków oraz dla starszych dzieci.

Chociaż zabawki pluszowe kojarzą się głównie z najzwyklejszymi misiami i innymi zwierzakami do przytulania, to nie wszystkie z nich pełnią wyłącznie taką funkcję. Coraz więcej jest zabawek edukacyjnych o wyglądzie pluszaków, jak również zabawek interaktywnych tego typu.

 

Edukacja to nie wszystko – dziecko potrzebuje także przytulanki

Chociaż rozwijanie dziecięcej kreatywności, spostrzegawczości i inteligencji jest szalenie ważne, to jednak nie każda zabawka musi mieć za wszelką cenę funkcje edukacyjne i wymyślne zastosowanie. Nie zapominajmy o tym, że dziecko ma także wyobraźnię i to o wiele większą niż niektórzy dorośli i dzięki temu najzwyklejsze lalki szmaciane mogą być dla niego najbardziej kreatywną i znakomitą zabawką.

Wiele dzieci ma potrzebę posiadania przytulanki – wspomnianej lalki szmacianej albo miękkiego pluszaka, do którego można się przytulić. Warto sprezentować dziecku zabawkę tego typu, bo często to właśnie przytulanki okazują się najbardziej ukochanym i miłym wspomnieniem z dzieciństwa.

Print Friendly, PDF & Email