Czym zająć dziecko w wieku przedszkolnym?

Miesiąc wrzesień minął, a my na blogu jeszcze nie podzieliliśmy się wieścią, że nasz Julian zaczął chodzić do przedszkola. O Jego początkach w przedszkolu napiszę innym razem. Edwarda, czyli młodszego, z kilku powodów wysyłamy do przedszkola dopiero w przyszłym roku. W związku z tym mamy narazie tylko jednego przedszkolaka, a czym zająć w tym czasie Edwarda?

Czym zająć dziecko w wieku przedszkolnym?

Chodzenie na spacery, na place zabaw, po prostu przebywania na podwórku, to podstawa. Świeże powietrze dotlenia, słońce uwalnia witaminę D. Poza tym można poznać nowych znajomych, utrzymać dobre więzi już z zaprzyjaźnionymi osobami, poobserwować otoczenie, uczyć się z niego.  

Zabawki? Wiadomo! Klocki, autka i wiele, wiele innych. Dziecko jednak szybki się nudzi starymi zabawkami i wciąż wypatruje nowych. Choć klocki Lego, to ponadczasowe klocki, więc one im się nigdy nie nudzą, nawet nam dorosłym, choć czasem mogą denerwować, gdy ich sporo leży wciąż na podłodze.

Wspólne zabawy dziecka z rodzicami, robienie czegoś z niczego, piosenki, książki, malowanki, gry edukacyjne, wyjazdy rodzinne, wypady kulturalne, chyba najbardziej rozwijają maluszka, więc z tych motywów najczęściej korzystamy.

Nie zakazujemy naszym dzieciom oglądać bajek, grać w gry na konsolach (dobranych do wieku), bo również z tego wynoszą coś dla siebie. Pilnujemy jednak by korzystanie z elektronicznych urządzeń trwało określony czas, a nie jak to często się widzi czy słyszy, że rodzice i dziadkowie puszczają dziecku bajki i lecą i lecą i lecą cały dzień. A jak już chcą bardzo sięgnąć do tabletu, to niech coś przynajmniej fajnego i edukacyjnego na nich porobią, np. rozwiążą ciekawe zadania na platformie edukacyjnej Squla.pl, pouczą się tam też słów z języka angielskiego, czy też porobią samym tabletem zdjęcia otaczających ich rzeczy. Maluszki szybko się uczą innych języków, obsługiwania nowych urządzeń. Kto wie być może nowe zajęcie zapoczątkuje ich nowe hobby.

Odkrywajcie razem świat!

Print Friendly, PDF & Email

10
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
Aneta JokiszAleksandra MichalskaSylwia BasaPo prostu MAMAKarolina Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kasia7212
Gość

Tomcio też chodzi do przedszkola i to bardzo chetnie :) lubi spacerki i place zabaw oraz klocki, ale i komputer którego mu od jakiegoś czasu broni bo pousuwał nam niektóre rzeczy na szczescie odzyskaliśmy …

Karolina
Gość
Karolina

Oby tylko jesień była piękna to spacery będą podstawą wspólnego dnia

Po prostu MAMA
Gość

Też od września zaczęliśmy przedszkole :)

Sylwia Basa
Gość
Sylwia Basa

U nas jeszcze za wcześnie, a mam obawy jeśli dam jako 3 latka za rok.

Aleksandra Michalska
Gość
Aleksandra Michalska

My jeszcze 3 lata, bo Maja niedawno rok skończyła.