Last minute, czy warto i kiedy warto?

Last minute, czy warto i kiedy warto?

1 października 2017 17 przez Nasza droga do

Lato za nami. Pora deszczowa. Co teraz robić? Planować urlop!

Wielu moich znajomych korzysta w tym czasie z ofert last minute.

Last minute, czy warto i kiedy warto?

Czym jest „last minute”?

„Last minute”, polskie tłumaczenie „ostatnia minuta”, dotyczy ofert wyjazdowych na tzw. ostatnią chwilę i do tego po dużych obniżkach cenowych. Oferty typu last minute pojawiają się na kilka dni, a nawet czasem kilkanaście godzin przed samym wylotem.

Czy warto sięgać po last minute?

Można trafić na zniżki sięgające nawet 50 % i więcej, a to dla portfela duża oszczędność.

zakynthos last minute czy warto

 

Kiedy sięgać po last minute?

Tak naprawdę last minute pojawia się przez cały rok. Mówią niektórzy, że najkorzystniejsze są oferty w biurach podróży od połowy listopada do połowy grudnia, w marcu, kwietniu, w maju tuż po majówkach, aż do połowy czerwca. Patrząc jednak tak na oferty firm, jak np. na biuro podróży Itaka, to już nawet teraz pojawiają się ciekawe oferty last minute https://www.itaka.pl/last-minute/ Jak porównacie te ceny z wakacjami nad naszym polskim morzem, to się okaże, że lepiej kasowo Wam wyjdą wczasy za granicą.

Moim zdaniem okres posezonowy, czyli np. jesień-zima, jest najlepszym czasem na tanie podróże zagraniczne, zwłaszcza w miejsca egzotyczne, czego świetnym przykładem są oferty https://www.itaka.pl/egzotyka/

dominikana

Przy przeglądaniu potencjalnych wczasów warto pamiętać, że okres taki jak święta czy długie weekendy nie sprzyjają tanim zakupom. Planujcie dobrze wakacje, róbcie to z głową, żeby nie przepłacić.

Pamiętajcie, że oferty last minute pojawiają się nagle i tutaj musicie szybko podejmować decyzję, reagować, ponieważ rozchodzą się one jak ciepłe bułeczki.

 

Print Friendly, PDF & Email