Jestem znana z tego, że się dużo śmieję, a mam krzywy zgryz!

Jestem znana z tego, że się dużo śmieję, a mam krzywy zgryz!

29 listopada 2017 8 przez Nasza droga do

Jestem znana z tego, że się dużo śmieję, a mam krzywy zgryz!

 

Z jednej strony mi to nie przeszkadza, że jest on krzywy, bo uporałam się z tym kompleksem w mojej głowie. Z drugiej strony, jednak trapi mnie to, że moje uzębienie przez to praktycznie się sypie.

Na fotelu u ortodonty siedziałam dwa razy. Za każdym razem byłam o krok od założenia aparatu na zęby. Za pierwszym razem miałam już zrobiony odlew moich górnych zębów, ale niestety nie miałam wtedy czasu na zrobienie zdjęcia panoramicznego, potrzebnego w dalszych etapach. Poza tym byłam na etapie nowej pracy, przeprowadzki i za szybko poddałam się, a motyw zakładania aparatu umarł. Po około 10ciu latach trafiłam znów do ortodonty, jednak mój zgryz tak się pogorszył, że konieczne by było założenie nie jednego łuku a dwóch, czyli cena praktycznie dwukrotnie przekroczyła moje oczekiwania, a na to nie byłam finansowo przygotowana, bo wiąże się to z co miesięcznymi wydatkami przez prawie trzy lata.

omg

Dzieci do pewnego wieku mają aparaty refundowane z NFZ, więc jak już widzisz u swojego dziecka problemy ze zgryzem, radzę Ci pomóc mu już we wcześniejszym etapie jego życia, ponadto będzie to mniej kosztowne. My, dorośli już ludzie, sami musimy o sobie decydować.

Dziewczyny, jeśli kiedyś marzyłyście o prostym zgryzie, to nie zwlekajcie tak jak zwlekałam ja. Niestety im jesteśmy starsze, tym nasze zęby potrzebują więcej uwagi.

Nie wiem, gdzie na Górnym Śląsku, tak naprawdę jest dobry ortodonta, ale gdybym była z okolic Krakowa, pewnie uderzyłabym tu – ortodonta w Krakowie.

 

 

I tak pisząc właśnie ten tekst uświadomiłam sobie, że są chyba takie strony, na których pomocni ludzie wpłacają datki na spełnienie marzeń. A może by tak zrobić coś szalonego na nowy rok i spróbować!? Bylibyście chętni dorzucić się do mojego marzenia?

 

Print Friendly, PDF & Email