Checklista na 2018 rok

Checklista na 2018 rok

19 grudnia 2017 20 przez Nasza droga do

Zapragnęłam zrobić checklistę na 2018 rok, taką listę rzeczy, które chcę wykonać, by w końcu uporządkować pewne kwestie. Podzieliłam więc checklistę na dwie kategorie: okołoblogowe i prywatne. 

Przez ostatnie zdarzenia w naszym życiu zachciało mi się zmian! 

checklista na 2018 rok

BLOG – CHECKLIST 2018:

1. Audit bloga – przeprowadzenie auditu na blogu, by wdrożyć odpowiednie dalsze porządkowe kroki. 

2. Identyfikacja wizualna bloga – logo i wizytówki zostają takie same, ale do zmiany są kwestie graficzne bloga, fanpage’a oraz skrzynki pocztowej.

3. Social media – zwiększenie zasięgów na facebook’u i instargram’ie. Tworzenie ciekawych treści, video i grafik.

4. E-book – stworzenie własnego e-book’a (czas na napisanie: 1 półrocze).

5. Newsletter – założenie newslettera z możliwością pobierania za darmo e-booka (założenie newslettera: 1 półrocze).

6. Własny produkt – stworzenie własnego produktu (czas na tworzenie: rok).

7. Sklep – założenie sklepu online (czas na założenie sklepu: ok. 2 lat) + rozpoczęcie promowania produktu.

 PRYWATNE – CHECKLIST 2018:

1. Poprawa stanu zdrowia i kondycji – a tym muszą zająć się specjaliści. Już teraz odwiedziłam kilku i muszę już być pod stałą kontrolą. Naprawdę pora wziąć się w garść, bo tak mocno chora nigdy wcześniej nie byłam. Jedyną rzeczą jaka dla mnie jest najtrudniejsza to jak zacząć ćwiczyć? Ciąg ostatnich wydarzeń, tj. wirusowa choroba całej rodziny, noszona przez kilka tygodni źle rozwijająca się ciąża, poronienie, a teraz i ospa syna, to wszystko sprawia, że człowiekowi opadają ręce. Niby wszystko robię by żyć zdrowo, a z wirusami ciężko jest wygrać, zwłaszcza jak od dzieciństwa ma się słabą odporność. Ale trzeba próbować i się nie poddawać. Zawsze byłam tego zdania, że co cię nie zabije to cię wzmocni, no i zawsze odbijałam się i stawałam ze wzmożoną siłą! I na moje szczęście tak jest tym razem!

2. Praca zawodowa – bez motywacji ciężko się pracuje. Postanowiłam zwolnić, odpocząć, pomyśleć i nabrać zdrowotnych sił, spędzając kilka miesięcy z rodziną. Idę na wychowawczy. Powiem Wam szczerze, że będąc dawno dawno temu na macierzyńskim były to piękne chwile spędzone z moimi szkrabami, bardzo mi ich teraz  brakowało, a ponadto wtedy w wolnym czasie w wielu kwestiach się rozwinęłam. Więc chwilo trwaj!!! Na tą chwilę szukam rozwiązań zarobkowych online, by podczas wychowawczego nasz budżet miesięczny zbytnio nie zmalał, więc jeśli masz jakąś ofertę pracy zdalnej, umożliwiającą pogodzić wychowanie dziecka z pracą, to z chęcią to rozpatrzę. Jestem ambitna, zdolna i szybko się uczę.

3. Minimalizm – w tamtym roku był plan by „pójść maksymalnie w minimalizm”, niestety wiele jeszcze mamy do dopracowania, ale jest plan, więc będzie progresja.

Szykuje się ciekawy rok 2018. Macie już jakieś plany? 

W związku z tym, że kończy się rok, niebawem na blog wyląduje również podsumowanie tego roku.

 

Print Friendly, PDF & Email