Checklista na 2018 rok

Zapragnęłam zrobić checklistę na 2018 rok, taką listę rzeczy, które chcę wykonać, by w końcu uporządkować pewne kwestie. Podzieliłam więc checklistę na dwie kategorie: okołoblogowe i prywatne. 

Przez ostatnie zdarzenia w naszym życiu zachciało mi się zmian! 

checklista na 2018 rok

BLOG – CHECKLIST 2018:

1. Audit bloga – przeprowadzenie auditu na blogu, by wdrożyć odpowiednie dalsze porządkowe kroki. 

2. Identyfikacja wizualna bloga – logo i wizytówki zostają takie same, ale do zmiany są kwestie graficzne bloga, fanpage’a oraz skrzynki pocztowej.

3. Social media – zwiększenie zasięgów na facebook’u i instargram’ie. Tworzenie ciekawych treści, video i grafik.

4. E-book – stworzenie własnego e-book’a (czas na napisanie: 1 półrocze).

5. Newsletter – założenie newslettera z możliwością pobierania za darmo e-booka (założenie newslettera: 1 półrocze).

6. Własny produkt – stworzenie własnego produktu (czas na tworzenie: rok).

7. Sklep – założenie sklepu online (czas na założenie sklepu: ok. 2 lat) + rozpoczęcie promowania produktu.

 PRYWATNE – CHECKLIST 2018:

1. Poprawa stanu zdrowia i kondycji – a tym muszą zająć się specjaliści. Już teraz odwiedziłam kilku i muszę już być pod stałą kontrolą. Naprawdę pora wziąć się w garść, bo tak mocno chora nigdy wcześniej nie byłam. Jedyną rzeczą jaka dla mnie jest najtrudniejsza to jak zacząć ćwiczyć? Ciąg ostatnich wydarzeń, tj. wirusowa choroba całej rodziny, noszona przez kilka tygodni źle rozwijająca się ciąża, poronienie, a teraz i ospa syna, to wszystko sprawia, że człowiekowi opadają ręce. Niby wszystko robię by żyć zdrowo, a z wirusami ciężko jest wygrać, zwłaszcza jak od dzieciństwa ma się słabą odporność. Ale trzeba próbować i się nie poddawać. Zawsze byłam tego zdania, że co cię nie zabije to cię wzmocni, no i zawsze odbijałam się i stawałam ze wzmożoną siłą! I na moje szczęście tak jest tym razem!

2. Praca zawodowa – bez motywacji ciężko się pracuje. Postanowiłam zwolnić, odpocząć, pomyśleć i nabrać zdrowotnych sił, spędzając kilka miesięcy z rodziną. Idę na wychowawczy. Powiem Wam szczerze, że będąc dawno dawno temu na macierzyńskim były to piękne chwile spędzone z moimi szkrabami, bardzo mi ich teraz  brakowało, a ponadto wtedy w wolnym czasie w wielu kwestiach się rozwinęłam. Więc chwilo trwaj!!! Na tą chwilę szukam rozwiązań zarobkowych online, by podczas wychowawczego nasz budżet miesięczny zbytnio nie zmalał, więc jeśli masz jakąś ofertę pracy zdalnej, umożliwiającą pogodzić wychowanie dziecka z pracą, to z chęcią to rozpatrzę. Jestem ambitna, zdolna i szybko się uczę.

3. Minimalizm – w tamtym roku był plan by “pójść maksymalnie w minimalizm”, niestety wiele jeszcze mamy do dopracowania, ale jest plan, więc będzie progresja.

Szykuje się ciekawy rok 2018. Macie już jakieś plany? 

W związku z tym, że kończy się rok, niebawem na blog wyląduje również podsumowanie tego roku.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Visited 187 times, 1 visits today)
 • Trzymam mocno kciuki! Tym minimalizmem to i ja swego czasu byłam zainteresowana. Jednak to nie dla mnie :)

 • Kochana, ja trzymam kciuki za te wszystkie plany :* Ja w tym roku mam jedno postanowienie – szybko zorganizować się z dwójką dzieci :D

  • Marta, oj to trzymam kciuki, ale z tego co widzę, to szybko się zorganizujesz, bo dobrze zorganizowana z Ciebie kobitka! <3

 • Trzymam mocno kciuki i dużo zdrówka dla Was wszystkich!

  • Dziękujemy Paulina! Jak tam Twoje wystąpienia?

 • Paulina gratuluję, no to weszłaś chyba już na odpowiednią drogę :)

  • Dzięki Aneta! Mam nadzieję, że to w końcu ta właściwa droga :))).
   Mocno Wam kibicuję i nie mogę się doczekać Waszych produktów!

 • Cześć, fajna lista blogowa. Lubię to!
  Mam dwie nieproszone rady:
  1. Newsletter – po co czekać na założenie newslettera do czasu posiadania jakiejś darmowej zajawki? Znajdź dostawcę newslettera, wrzuć możliwość zapisu na stronie, napisz że warto się zapisać do newslettera bo jesteście zajebiści i już. Fani się zapiszą. :-) W ten sposób skrócisz przygotowanie newslettera z pól roku do 1 tygodnia, nawet z dwójką dzieci na głowie. A lead magnet w międzyczasie można robić.
  Acha ja korzystam z Mailchimpa. Do 2000 subskrybentów jest za darmo. Ale cokolwiek wystarczy wybrać, nawet darmową wtyczkę The Newsletter (z której też jeszcze korzystam ale ma mniejsze możliwości).
  2. Strasznie odległe te cele. Tzn jasne, może to tyle zająć czasu, tylko jakieś poszczególne kroki do osiągnięcia celu z krótszymi deadlinami może warto dołożyć? Bo inaczej istnieje ryzyko, jak w wykładzie.
  https://www.ted.com/talks/tim_urban_inside_the_mind_of_a_master_procrastinator?language=pl

  Pozdrawiam i powodzenia! :)

  • Są różne szkoły, jedni twierdzą, że newsletter jak najbardziej, a inni twierdzą, że zbędne. A my do pewnych rzeczy sami dochodzimy co jest nam potrzebne a co nie. Na bank inwestujemy w samorozwój :)
   Dzięki za podlinkowanie, z chęcią wysłuchamy.
   Wesołych Świąt Radek!

 • Planów mnóstwo. Chyba też muszę sobie je uporządkować na jakiejś checkliście, tak jak Ty.

 • matkapolka89

  Sporo bardzo poważnych planów, życzę ich wszystkich spełnienia :)

  • Plany dają mi kopa motywacyjnego do działania :)

 • Sporo postanowień jak na jeden rok i oczywiście życzę spełnienia wszystkich. Nasza lista na ten rok to więcej egoizmu dla siebie i poprawa kondycji :)

  • Egoizm się przyda szczegópnie, jak ma się za dużo rzeczy do zrobienia ;) trzeba myśleć też o sobie. Ja w tamtym roku zapomniałam i zdrowie niestety padło…
   Spełnienia planów!