Książki dla dzieci od Wydawnictwa Skrzat

Książki dla dzieci od Wydawnictwa Skrzat

27 kwietnia 2018 0 przez Nasza droga do

„Tofik i wielka wygrana”, „Maks rozwiązuje zagadki”, „Tajemnica krakowskich pocztówek”, trzy niesamowite książki dla dzieci od Wydawnictwa Skrzat.

 

książki dla dzieci

 

Trzy książki, które inspirują do działania!

 

„Tofik i wielka wygrana” Barbara Wicher

Książeczka ta ma przepiękną i zabawną ilustrację. Przedstawia historię dzieci i pieska. Dzieci próbują zrobić zdjęcia pieskowi Tofikowi. Z początku im nie wychodzi, bo piesek jest za szybki i ujmują na zdjęciu tylko niektóre części jego ciała. Z czasem jednak wychodzi im coraz lepiej.

 

Tofik i wielka wygrana

Tofik i wielka wygrana

Książka ta przypomniała mi to jak nasi chłopcy biegają czasem z aparatem i robią wszystkim wokół  zdjęcia. Oni dopiero mają 3 i 5 lat, ale już stawiają swoje pierwsze kroki w fotografowaniu. Póki co robią zdjęcia aparatem kompaktowym, tabletem i telefonem, ale są już fajne efekty, z którymi podzielimy się niebawem. 

Pozwól swojemu dziecku porobić zdjęcia i daj mu trochę pola do popisu przy robieniu zdjęć. Oczywiście nadzoruj, bo to delikatne sprzęty.

 

„Maks rozwiązuje zagadki” Katarzyna Zychla

Książeczka zawiera trzy historyjki: „Festyn”, „Puchacz Franciszek”, „Tajemniczy złodziejaszek”. Najbardziej mi utkwiła w pamięci ta pod tytułem „Festyn”. Odpowiada o zaginięciu córki łasicy. Przypomina mi to moment, gdy mnie kiedyś rodzice szukali. Teraz wspominamy to ze śmiechem, bo nic strasznego się nie wydarzyło, ale wtedy nikomu do śmiechu nie było, zwłaszcza mojej mamie. 

 

 

 

maks rozwiązuje zagadki

Maks rozwiązuje zagadki

Maks rozwiązuje zagadki

 

Ta historyjka przypomniała mi, że warto przypominać swoim dzieciom jak się nazywają i gdzie mieszkają. Jest to naprawdę przydatna sprawa w momencie, gdy dziecko się samo zagubi. 

 

„Tajemnica krakowskich pocztówek” Beata Sarnowska

Książka przedstawiająca w dosyć ciekawy sposób miasto Kraków, wręcz zachęca do przyjazdu, by pozwiedzać te miasto.

Kama, Zuzia, Krzysiek i Wojtek, bohaterzy książki, wyruszają w poszukiwanie zaginionych pocztówek, które miały być prezentem dla przyjaciela dziadka. Po drodze poznają tajemnicze osoby, zabytki i ciekawe historie.

Fajnym dodatkiem są mapki na wewnętrznych stronach okładek, na których są zaznaczone miejsca poruszane w książce. O niektórych z nich nawet nie miałam pojęcia. 

 

tajemnica krakowskich pocztówek

tajemnica krakowskich pocztówek

tajemnica krakowskich pocztówek

 

Książka inspiruje do wspólnego wyjazdu do Krakowa, a nawet do stworzenia swoich mapek.

 

Mieliście styczność z tymi książkami?

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email