nieMAPA – interaktywna atrakcja dla dzieci

nieMAPA – interaktywna atrakcja dla dzieci

16 maja 2018 0 przez Nasza droga do

nieMAPA

Z Zabrzem jestem złączona od urodzenia. To tutaj spędziłam jakieś 26 lat swojego życia. I choć od 7 lat jestem złączona z Rudą Śląską, w międzyczasie jeszcze był i Bytom, to moje serducho nadal należy do Zabrza. 

Przez te wszystkie lata widzę jak się te miasto zmienia. Teraz nie będąc już mieszkanką Zabrza widzę jak pięknieje, choć brakuje mi kilku miejsc, których już dziś niestety nie ma. 

Zawsze lubiłam bardzo dużo chodzić i odkrywać nowe miejscówki w swoim mieście, dlatego ucieszyłam się na wieść, że ktoś wymyślił super sprawę jak odkrywanie miast z nieMAPA

nieMAPA to seria ilustrowanych przewodników po kilku miastach w Polsce.

Fajnie, że moje rodzinne miasto Zabrze znalazło się na mapie nieMAPY.

Wczoraj mieliśmy okazję zapoznać się właśnie z nieMAPĄ i przy okazji zobaczyć super interaktywną wystawę w w Zabrzu (trwa do 27 maja, za darmo). Wszyscy byli nią zachwyceni, zarówno i my dorośli, i nasze dzieci. Dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi Górnicy, dostali kaski, koszule i latarki. Uczestniczyli w ciekawej zabawie w odkrywaniu miasta. A po całej „zabawie” dostali nawet Certyfikat Górnika. 

Chłopcy mieli okazję m.in. zbudować coś z klocków z kartonów, wydobywać węgiel, trzaskać w gary (wiecie takie kuchenne naczynia hehe), zapoznać się z gwarą śląską, pograć w klasy, a nawet rozpalić sztuczne ognisko z szyszek. 

Poniżej możecie podpatrzeć na zdjęciach jak to wygląda od środka:

nieMAPA ZabrzenieMAPA

nieMAPA niemapa

Zabrze

 

Nasi chłopcy byli zachwyceni Panią Animatorką, którą do dziś bardzo mile wspominają!

 

niemapa zabrze

naszadrogado atrakcje dla dzieci na Śląsku

niemapa zabrze

 

Uwielbiamy takie wydarzenia, gdzie i rodzic i dziecko ma z tego frajdę, a Wy?

 

 

Print Friendly, PDF & Email