Polecane miejsca w Żywcu dla rodzin z dziećmi

Polecane miejsca w Żywcu dla rodzin z dziećmi

12 maja 2018 1 przez Nasza droga do

Polecane miejsca w Żywcu dla rodzin z dziećmi, to zbiór fajnych miejscówek w samym Żywcu, uwzględniając atrakcje dla małych dzieci. Oczywiście te miejscówki nadają się dla wszystkich!

W Żywcu bywamy kilka a nawet czasem kilkanaście razy w roku. To w te rejony, gdy chcemy pobyć w górach, najczęściej uciekamy.

Zacznijmy może od samego dojazdu do Żywca. Jadąc od Katowic droga jest dosyć łatwa, lecz trzeba uważać na liczne radary, no i czasem korki. Przed Bielsko-Białą zaczynają się piękne widoki górskie oraz obwodnica prowadząca aż do samego Żywca, dzięki której omijamy ścisłe centrum Bielska-Białej. 

 

nasza droga do Żywca

 

Wjeżdżając do Żywca z drogi S1 wita nas rondo, z którego polecam skierować się na most nad Sołą drogą nr 946, następnie na rondzie pierwszym zjazdem nr 945 (omijając częste korki w centrum Żywca) kierujemy się w stronę Korbielowa. Po drodze, za kolejnym rondem, po lewej stronie zobaczycie park, a po prawej stronie wyłonią się parkingi. Tutaj polecam zaparkować z kilku względów. Po pierwsze jest darmowy, a zaraz obok parkingów jest mostek, gdzie warto wybyć w stronę rzeki Koszarawy. Dzieciaki będą mieć frajdę po długiej podróży, gdy będą mogły sobie do rzeki porzucać kamieniami. Oczywiście musicie uważać, by do niej nie wpadły. 

 

polecane miejsca w Żywcu

pod Grojcem

 

Po drugiej stronie mostu, w amfiteatrze pod Grojcem (tak zwią górę w pobliżu) odbywają się w ciągu roku liczne imprezy. Warto obserwować, czy w tym okresie co tam przybywacie przypadkiem nie odbywa się jakaś impreza, bo wtedy parkingi mogą być zawalone, a w mieście większy korek. Pomimo tego polecam imprezy pod Grojcem, jest świetna zabawa. Ponadto warto wybrać się na punkt widokowy przy Grojcu (klik). 

pod Grojcem

droga na Grojec

Średni Grojec

 

Natomiast cofając się w stronę auta, po drugiej stronie ulicy (ostrożnie, droga jest dość ruchliwa) jest małe wejście do parku. Tam znajdziecie darmowe Mini Zoo, a w nim m.in. konie, kuce, żółwie, ptactwo, świnki, króliki.

 

atrakcje dla dzieci na Śląsku

mini zoo w Żywcu

atrakcje dla dzieci

 

Gdy już nacieszycie oczy, możecie skierować się w głąb Parku Zamkowego, gdzie znajdziecie m.in. piękną roślinność, liczne małe mosty, zamek, muzeum, park miniatur, Domek Chiński, plac zabaw, kawiarenkę, postać księżnej Habsburg z brązu, fontanny. 

Jednego roku w lato spotkaliśmy na łące w parku wypasającą się krowę, tym razem udało nam się natrafić na ule.

 

Park Zamkowy

park zamkowy

atrakcje dla dzieci

atrakcje dla dzieci

atrakcje dla dzieci

atrakcje dla dzieci

atrakcje dla dzieci

atrakcje dla dzieci

 

O Parku Zamkowym doczytacie tutaj – klik – już kiedyś na jego temat pisaliśmy.

Jeśli chcecie zjeść smaczne lody to polecam Miętówka Cafe na rynku. Lody są przepyszne! Oczywiście są i inne desery, i koktajle, i kawa.

 

atrakcje w Żywcu

 

Oczywiście na rynku możecie sobie też zakupić fajne pamiątki.

 

atrakcje dla dzieci

 

Oczywiście nie można zapomnieć też o przepięknym Jeziorze Żywieckim (klik).

Jest jeszcze jedno takie fajne miejsce w Żywcu, gdzie już dawno nie byliśmy i nie pływaliśmy. To miejscówka pod mostem na granicy Żywiec-Świnna. Świetne miejsce na taplanie się w wodzie. 

A Ty bywasz w Żywcu?

Może coś ominęłam, co warto by było jeszcze dodać do listy?

 

 

Print Friendly, PDF & Email