Alpaka Farm w Rudzie Śląskiej

Alpaka Farm w Rudzie Śląskiej

2 czerwca 2018 0 przez Nasza droga do

Jakiś czas temu koleżanka na facebook’u dodała zdjęcia z alpakami, przy okazji pozdrawiam Basię. Od razu zauroczyłam się tymi cudownymi zwierzątkami i stwierdziłam, że musimy tam być. Nawet nie wiecie w jakim szoku byłam, gdy okazało się, że Alpaka Farm znajduje się w naszym mieście, w Rudzie Śląskiej

 

alpaka

 

Z alpakami spotkaliśmy się po raz pierwszy. Alpaki, ogólnie, to zwierzęta udomowione i  hodowane głównie dla wełny. Alpaka z wyglądu przypomina lamę, ale jest od niej o wiele mniejsza i z pyszczka o wiele przyjaźniejsza. Lam nie lubię, ale alpaki od razu pokochałam! I nie ma obawy, że Cię poplują.

Alpaki są bardzo fotogeniczne. Natrafiliśmy na czas po strzyżeniu, więc wyglądały dość ciekawie.

Popatrzcie na ich buźki, wyglądają jakby się uśmiechały.

 

alpaka

alpaka

alpaki

alpaki

alpaka

alpaka

alpaki

 

W Alpaka Farm wyrabiają też wełnę, można zakupić czy nawet zamówić sobie rzeczy z wełny z alpak, np. czapeczki albo szaliki. Wełna z tych zwierzątek jest bardzo miła w dotyku.

wełna z alpak

 

Alpaka Farm znajduje się w Rudzie Śląskiej, w Kochłowicach. Trzeba się umawiać na określony termin, aby móc pobyć z alpakami. Koszt zwiedzania to 5 zł od osoby – cena może ulec zmianie, warto się upewnić przed przyjazdem. Więcej informacji na temat farmy znajdziecie na facebooku na ich profilu – klik.

Mieliście kiedyś styczność z alpakami?

 

 

Print Friendly, PDF & Email