Książki od Wydawnictwa Widnokrąg

Książki od Wydawnictwa Widnokrąg

18 grudnia 2018 0 przez Nasza droga do

Książki „Oskar i rzeczy” oraz „Pate pisze bloga” to książki z ciekawym spojrzeniem na chłopięcy świat i relacje z bliskimi. Zapraszam na recenzję książek od Wydawnictwa Widnokrąg.

„Pate pisze bloga” Timo Parvela

Pate dostaje zadanie domowa na wakacje od nauczyciela, prowadzenie dziennika. Chłopiec zakłada w tym celu własnego bloga, gdzie opisuje codzienne wydarzenia, ale jakoś mu nie idzie. W lato przyjeżdża jego stryjek, bardzo dziwna osoba, z którą z początku nie umie się dogadać. Poza tym Pate należy raczej do chłopców rozrabiaków, często robi psikusa stryjowi. Z dnia na dzień wizyta stryja staje się coraz ciekawsza, a Pate ma o czym pisać na blogu. Historia wakacyjnej przygody stryja ciekawie się kończy, przyjechał na wakacje sam, a odjeżdża z nauczycielką pływania od Pate’a.

„Oskar i rzeczy” Andrus Kivirähk

Książka o chłopcu, który zostaje zmuszony by spędzić wakacje na wsi u babci, której prawie nie zna. Niestety chłopiec tego nie chce, ale na dodatek zapomina wziąć ze sobą na wczasy telefon komórkowy. Świat chłopca się wali, aż do momentu, gdy w jego ręce wpada kawałek drewna. I tak rozpoczyna się seria ciekawych wydarzeń, których nie spodziewał się chłopczyk. W książce tej znajdziecie również lekcję o przyjaźni, która nie zawsze jest łatwa.

od Wydawnictwa Widnokrąg

 

 

Print Friendly, PDF & Email