Co kupić babci i dziadkowi na Dzień Babci i Dziadka? Podaruj wspomnienia!

Co kupić babci i dziadkowi na Dzień Babci i Dziadka? Podaruj wspomnienia!

7 stycznia 2019 0 przez Nasza droga do

Dzień Babci, Dzień Dziadka zbliża się wielkimi krokami, i jak co roku należałoby ten dzień jakoś uczcić. Co kupić babci i dziadkowi na ich Święto? Powiem Ci, że najlepszym prezentem są wspomnienia!

 

Co kupić babci i dziadkowi

Będąc dzieckiem nie miałam tej przyjemności, by poznać mamę od moich rodziców. Babcie niestety zmarły za wcześnie, za to miałam przyjemność pobyć trochę z dziadkami, szczególnie z jednym. Mam też przyszywaną babcię, a raczej ciocio-babcię. Nazywam ją tak, bo ciocia ta poniekąd zastępowała mi babcie. Z nią jednak najwięcej czasu spędzałam, głównie w wakacje, gdy byłam małym dzieckiem. Te czasy bardzo mile wspominam, czas beztroski.

Co kupić babci i dziadkowi na Dzień Babci i Dziadka?

Ciocio-babcia, jak i dziadek bardzo często opowiadali ciekawe rodzinne zdarzenia, więc mam to gdzieś zapisane w mojej pamięci. Dobrze, by było je spisać, póki pamiętam. W grudniu, na spotkaniu Mikołajki w Grodzie Kraka otrzymaliśmy książki wspomnień „Opowiedz mi, Babciu” oraz „Opowiedz mi dziadku”. Idealne miejsce właśnie na zapisanie wspomnień. I to podsunęło mi pomysł z podarunkiem dla dziadków, by wręczyć im książki, w których będą mogli zapisać swoje wspomnienia, dla naszych dzieci, a nawet i dla nas.

prezent dla babci i dziadka

prezent dla babci i dziadka

Zawsze chciałam stworzyć drzewo genealogiczne, zawsze jednak brakowało mi pewnych informacji. Książki te pomogą również przy stworzeniu takiego drzewa.

Dobrym prezentem dla babci i dziadka będzie również gra planszowa „Jak to kiedyś było?” Gra przeznaczona także i dla dzieci, od 6 lat. Gra w której dziadkowie, rodzice, jak i dzieci, będą dzielić się wspomnieniami w dobrej atmosferze

prezent dla babci i dziadka

źródło zdjęcia: moidziadkowie.pl

Książki i grę można zakupić na stronie: Moi dziadkowie

 

Jestem ciekawa Twoich pomysłów na Dzień Babci i Dziadka.

 

 

Print Friendly, PDF & Email