Deser z zapachem lata

Deser z zapachem lata

13 lutego 2014 2 przez Nasza droga do

Deser z zapachem lata. Dzisiejszy deser będzie z owocami, ale i nie tylko…

Moim zdaniem owoce i ogólnie posiłki o zwiększonej ilości kalorycznej lepiej przyswajają się z rana do godz. 13-14stej, właśnie wtedy gdy jesteśmy bardziej ‘pobudzeni’ do życia, mamy więcej energii na cokolwiek i zużywamy po prostu więcej energii. W późniejszych godzinach zwyczajnie my opadamy z sił, nie chce nam się pracować, jesteśmy rozluźnieni i lepiej jeść wtedy lekkie posiłki. Jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi, u mnie się ta metoda sprawdza!
 
Podaje przepis na deser, który zrobiłam dzisiaj dla gości, którzy zaraz do nas zapukają.
A tak nawiasem mówiąc Ysiek ma w niedzielę urodziny i ten deser głównie dla niego zrobiłam.
 
Poniżej  podaje składniki na 4 małe pucharki deserowe – ogólnie ilość składników będzie zależała od wielkości użytego pucharka:
 
Skład – owoce:
12 szt. dużych truskawek
2 szt. kiwi
1 duża pomarańcza
 
Skład – pierzynka:
250 g serka mascarpone
120 g jogurtu bałkańskiego (bardzo gęsty)
1 łyżka stołowa miodu (ja użyłam mniszkowego)
trochę gorzkiej czekolady
 
Potrzebne jeszcze będą:
pucharki deserowe lub szklanki
łyżeczki
łyżka stołowa
widelec
nóż
woda
miska
tarka z grubymi oczkami
chęci na taki deser

 

Przygotowanie:

Truskawki myjemy, odsączamy z wody, obcinamy szczypułki, tniemy na mniejsze kawałki i rozkładamy po równo do każdego pucharka. Tak samo robimy z kiwi i pomarańczą, ale przed tym musimy je oczywiście obrać ze skórki. Z pomarańczy usuwamy pestki.
Następnie przygotowujemy ‘pierzynkę’: mascarpone wyciągamy z pojemniczka i wrzucamy do miski, następnie wrzucamy do tego jogurt, po czym dodajemy miód i wszystko ładnie mieszamy widelcem na jednolitą masę, i tyle.
Masę układamy na owoce, które są oczywiście w pucharkach – ja dałam po 2 łyżki stołowe na jeden pucharek, ładnie rozłożyłam łyżką i zrobiłam z niej ‘pierzynkę’. Następnie potarłam na dużym oczku po wierzchu gorzką czekoladę.
 
Mniam mniam mniam
 

 

Print Friendly, PDF & Email