Sałatka pełna białka

Sałatka pełna białka

6 lutego 2014 0 przez Nasza droga do

  skład:

4 krążki kapusty pekińskiej

ryba np. pół dużej wędzonej makreli lub puszka tuńczyka w kawałkach

1 awokado

2 kawałeczki papryki czerwonej konserwowej lub zwykłej

4 jajka

 

potrzebne jeszcze będą:

woda

i ewentualnie ocet

 

Sposób przygotowania:

Bierzemy dwa talerzyki i wszystkie produkty układamy z osobna na dwa talerze.
 
Kapustę pekińską płuczemy, odsączamy od wody, przekrajamy na pół i odkrawamy 4 krążki (po 2 na osobę) i układamy na talerz…
 
sałatka pełna białka

 

 
 
Następnie bierzemy rybę. No i tutaj macie pole do popisu… możecie zrobić z wędzoną makrelą lub tuńczykiem z puszki lub jakąkolwiek inną rybą, która Wam smakuje i da się ją zjeść na już. Tutaj Wam pokazuje akurat z wędzoną makrelą.
 
Bierzemy jedną wędzoną makrelę, odkrawamy połowę i bierzemy tą lepszą część, gdzie jest więcej mięsa i mięso jest jaśniutkie.  Obieramy makrelę ze skóry, płetw i wyciągamy wszystkie ości.
 

 

 
 
Rozerwaną palcami makrelę układamy po równo na talerzach.
 
 
Następnie myjemy awokado. I teraz… można zastosować kilka technik obierania awokado, ja Wam przedstawię jedną: najpierw przekroić owoc na pół uważając na pestkę w środku, która jest bardzo duża. Następnie trzymamy rękami dwie połówki i przekręcamy tak by oderwać 'miąższ’ od pestki. Pewnie w jednej połówce zostanie pestka, więc też pozbądźmy się niej np. łyżeczką, po czym obieramy awokado ze skórki i tniemy na grube plastry po równo układając na rozdrobnioną makrelę.
 
Po tych 'zabiegach’ pozostają nam jeszcze do 'rozplanowania’ składniki jak papryka czerwona i jajka.
 
Z papryką pójdzie nam szybko, wystarczy pokroić ją na drobne paseczki i położyć ją na wierzchu oczywiście sprawiedliwie, na każdym talerzu.
Taka moja rada: jeśli ktoś lubi kwaśniejszy smak, to polecam paprykę konserwową, a jeśli ktoś lubi trochę łagodności i słodkości to polecam paprykę zwykłą do tej sałatki.
 
No i pozostały nam jeszcze jajka…. i tutaj również są dwie opcje:
 
Wersja 1 – ułożyć na sam wierzch ugotowane (oczywiście obrane) jajka na miękko (po 2 jajka na osobę)
 
To tylko jedna z moich technik: wsadzić jajka do garnka, zalać delikatnie wodą (muszą być całe zakryte) i doprowadzić wodę do wrzenia… i liczymy 2 min od rozpoczęcia wrzenia przez wodę
 
Można sobie ułatwić życie i gotować jajka w jajkowarze.
 
Wersja 2 – ułożyć ugotowane jajka w wodzie z octem bez skórki  – tu macie na to fajny przepis KLIK
 
sałatka skończona.

A tak na marginesie: niech każda z osób sama na swoim talerzyku 'rozerwie’ jajka widelczykiem. Widok rozlewanego żółtka po naszej sałatce cieszy oczy.

 
Print Friendly, PDF & Email