Przesyłanie plików do 2 GB za jednym razem za pomocą WeTransfer

Przesyłanie plików do 2 GB za jednym razem za pomocą WeTransfer

28 maja 2014 5 przez Nasza droga do
Przesyłanie plików (zdjęć) bardzo dobrej jakości, jednym emailem, przez zwykłą skrzynkę pocztową, to zmora wielu z nas. Nerwica mnie brała, gdy musiałam dzielić zdjęcia na części i wysyłać je kilkoma emailami! Niestety okazywało się, że również i z podzielonymi zdjęciami miałam problem i nie mogłam ich wysłać do adresata! Ciągle mi przychodziły informacje Undelivered Mail Returned to Sender, czyli że email nie został dostarczony, powrócił do nadawcy. Znacie to? Można się przy tym niestety załamać! I oczywiście strata naszego czasu! Znalazłam jednak na to rozwiązanie, poleciła mi go moja znajoma.
WeTransfer rozwiązał ten problem, dzięki któremu za darmo można przesyłać pliki do 2 GB jednorazowo. I choć znam trochę angielski to trochę się musiałam z początku wysilić, żeby zapoznać się z tą stronką. Dziś przychodzę do Was właśnie z opisem tego programu do przesyłania dużych plików. Oczywiście jest możliwość przesyłania zdjęć do 10 GB jednorazowo, ale tu jest już ta opcja płatna, więc zostaję przy tłumaczeniu opcji darmowej, czyli przesyłania plików do 2 GB pamięci/wielkości.
 
Wchodząc na stronkę WeTransfer widzimy coś takiego:
 
 
przesyłanie plików WeTransfer

 

I oczywiście wielu z Was będzie pewnie interesować wersja darmowa, czyli to co widzimy po lewej stronie na powyższym zdjęciu.

Aby wysłać email do kogoś (patrz zdjęcie wyżej) klikamy na +Add files i dodajemy pliki do 2 GB pamięci/wielkości. Następnie linijkę niżej wpisujemy email osoby do której chcemy wysłać ten plik. Jeszcze poniżej wpisujemy swój email. A na końcu wpisujemy ewentualnie jakąś treść wiadomości np. ‘przesyłam Ci zdjęcia w załączeniu, Ancia’. Po czym wciskamy guzior Transfer – umieszczony na samym dole okienka. I teraz tylko czekamy na przesłanie plików.
 
 
1b

 

 
Procenty jakie ukazują się w okienku oznaczają ile % załadowało się w danej chwili plików, a ile jeszcze trzeba poczekać. Jeśli chcemy przerwać przesyłanie wciskamy guzior Cancel.
 

 

as

 

Po załadowaniu się do 100 % wciskamy guzior Okay.

Jak sprawdzić czy pliki zostały dobrze wysłane?

Wystarczy wejść na swoją skrzynkę pocztową i sprawdzić czy dostaliśmy potwierdzenie wysłania plików ‘Thanks for using WeTransfer – file sent to … (email adresata)’

Jak ściągnąć zdjęcia z ‘WeTransfer’?

 
Osoba, która otrzymała email z informacją od ‘WeTransfer’ o tematyce ‘…(email nadawcy) has sent you a file via WeTransfer’ musi wejść na ten email i…
 

 

1c 

 

 
odszukać w treści emaila guzior ‘Download’, po czym musi go po prostu wcisnąć…  
 

 

1d

 

 
Odbiorca zostanie skierowany automatycznie do ‘WeTransfer’ i dopiero z stamtąd będzie musiał ściągnąć te pliki, wciskając znów guzior ‘Download’ (patrz zdjęcie powyżej). I w tym momencie pozostanie tylko odszukać miejsce, w którym chcemy zapisać te pliki na swoim komputerze, wciskając w wyskakującym okienku ‘Zapisz jako’. Pliki po ściągnięciu zostają spakowane do jednego folderu (format *.zip) – folder ten należy później rozpakować odpowiednim do tego programem np. 7-Zip. 
Czy możemy sprawdzić czy odbiorca ściągnął zdjęcia?

 

A i owszem, na nasz email przychodzi potwierdzenie ściągnięcia plików – mniej więcej temat tego emaila wygląda tak ‘Download confirmation from … (email odbiorcy) via WeTransfer’.
 
 
*    *   *
 
Mam nadzieję, że i Wam przydadzą się powyższe informacje i ten program! Piszcie proszę w komentarzach czy przydał się Wam ten post i czy korzystaliście już z tego programu do przesyłania plików? Może znacie jakieś inne podobne programy?
 

 

Print Friendly, PDF & Email