Masło waniliowe. Moja tajna broń na…

Masło waniliowe. Moja tajna broń na…

6 sierpnia 2014 9 przez Nasza droga do
Masło waniliowe. Moja tajna broń na egzemę, problemy trądzikowe, suche usta, suchą skórę, ale i nie tylko

Egzema: 

Na przełomie maja i czerwca dostałam na dłoniach okropnej egzemy, nie wiadomo z czego! Niestety egzema ta pojawia mi się co roku, o tej samej porze, w postaci drobnych chrostek napełnionych jakby wodą, które strasznie swędzą, a po ich pęknięciu tworzy mi się w tym miejscu twarda skóra, która po pewnym czasie zaczyna schodzić – niestety trwa to dosyć długo i bardzo brzydko wygląda! Egzema trwa mniej więcej dwa miesiące, a po ‘zejściu’ skóry pojawia mi się od razu nowa młoda skóra, więc odbywa się to bez żadnych na szczęście ran – niestety te dwa miesiące muszę żyć z tym okropieństwem i niestety bardzo swędzi! Byłam z tym u lekarza dermatologa i jedynie lekarz zalecił mi stosowanie rękawiczek gumowych z bawełnianym wkładem przy kontakcie z chemią i tyle!

Po miesiącu męczenia się z egzemą przypomniałam sobie, że mam te produkty od Blisko Natury i posmaruję sobie tym masełkiem waniliowym dłonie. Okazało się, że masło jest tak tłuste, że moja skóra schodząca z rąk nie jest w stanie jego wchłonąć, no ale nic dziwnego bo przecież ta skóra można powiedzieć, że obumierała i rodziła się nowa. Masło waniliowe jednak mi pomogło! Dwa razy dziennie smarowałam tym masłem ręce, codziennie. Masło sprawiło, że zmiany te przestały  mnie swędzieć, no i skóra zaczęła być w lepszym stanie. Dzięki temu poprawiła się również skóra wokół paznokci i koniec z zadziorami! A i paznokcie są jakby w lepszym stanie! Za to działanie masło waniliowe ma wielki plus ode mnie!

masło waniliowe
 
 
 
Walka z suchymi ustami:
 
Niby jest lato i pije się więcej wody, ale moje usta są jakby bardziej wysuszone, co widać na zdjęciu.
 
 
masło waniliowe
 
 
Pomyślałam sobie, że skoro masło waniliowe sobie poradziło z moją ‘egzemowatą’ skórą to i pewnie sobie poradzi z moimi wysuszonymi ustami! I się nie myliłam! Na stronie www.bliskonatury.pl znalazłam przepis na peeling z użyciem masła waniliowego, cytuję: “odrobinę masła waniliowego zmieszaj na dłoni ze szczyptą cukru. Powstałą pastą masuj wargi. Pozostałości zetrzyj miękką chusteczka lub wacikiem.” Zrobiłam tak i moje usteczka już po pierwszym peelingu były w lepszym stanie! Od tamtej pory używam masło waniliowe jako balsamu do ust i jako peelingu.

 

Walka z trądzikiem:

Nie wiem dlaczego, ale pomyślałam sobie, a może te masełko zadziała korzystnie na trądzik. Wieczorem po oczyszczeniu twarzy wysmarowałam masełkiem waniliowym twarz, szyję i dekolt. Na drugi dzień widzę o jaka ładnie nawilżona skóra (a mam skórę wrażliwą z tendencją do trądziku i przetłuszczaniu się w strefie T). Na drugi dzień, i trzeci, i czwarty zrobiłam to samo, jednak okazało się, że w miejscach gdzie mam trądzik, trądzik nie schodził, ale zauważyłam dziwną rzecz, że na moim nosie, w okolicach nosa przy policzkach, jak i na czole widać o wiele mniej zaskórniaków oraz zmniejszyły się pory! Łał! Jeszcze po żadnym kosmetyku tak nie miałam! Oczywiście robią się w tym miejscu jeszcze zaskórniaki, ale jest ich o wiele mniej i skóra jest o wiele w lepszym stanie! Dlatego też masełko waniliowe od tamtej pory stosuję wieczorami na strefę T, na szyję i dekolt. A jeśli czuję, że cała skóra twarzy jest napięta to i stosuję masełko na całą twarz!

 
 
ps. masło waniliowe wciąż jest moim ulubieńcem
Print Friendly, PDF & Email