Domowy sposób na szorstkie dłonie

19 lutego 2015 3 przez Nasza droga do

Szorstkie dłonie to problem nie jednego mężczyzny. Jest na to sposób! Jeśli pijasz kawę mieloną, to po wypiciu kawy wykorzystaj fusy do peelingu swoich dłoni. Jak to zrobić? To proste! Weź trochę fusów po kawie na jedną dłoń, dodaj do nich trochę żelu do mycia i wmasuj w swoje dłonie pamiętając o przestrzeni między palcami. Ręce opłucz ciepłą wodą i powtórz jeszcze raz peeling dłoni. Oczywiście później dłonie znów myjemy ciepłą wodą. Ręce osuszamy ręcznikiem i nakładamy na nie nawilżający krem do rąk. Jeśli jeden ‘zabieg’ nie pomoże, to warto co jakiś czas (raz na dzień) powtórzyć go sobie. Sposób ten jest dobry nie tylko na szorstkie dłonie, ale sprawdza się również w przypadku, gdy mamy problem z doszorowaniem rąk po różnych brudzących pracach – taka alternatywa jak nie posiadamy akurat w domu pasty BHP i przy okazji nie wysuszająca skórę dłoni.
 
Kawę mieloną nie każdy pija, ale warto mieć małe jej opakowanie w domu, żeby od czasu do czasu móc sobie ją w taki czy inny sposób wykorzystać – najlepiej kupić wtedy jakąś najtańszą.
 
Oczywiście peeling ten mogą stosować również kobiety, jednak nie polecam go dla kobiet w ciąży czy z laktacją, ponieważ kofeina dobrze nie wpływa na nasze maleństwo.
 
Mam nadzieję, że sposób ten rozwiąże Wasz problem z szorstkimi dłońmi!
 
 
Ancia
Print Friendly, PDF & Email