DIY – pisanki z lakierów do paznokci – Zrób to sam

DIY – pisanki z lakierów do paznokci – Zrób to sam

31 marca 2015 10 przez Nasza droga do


IMG_0102

 
 
Ostatnio na Facebook’u krążyło zdjęcie z pomysłem na pisanki zrobione przy pomocy lakierów do paznokci. Ze względu na to, że ostatnio dostałam piękny zestaw lakierów od Euro Fashion to postanowiłam zrobić takie neonowe wielkanocne pisanki :)

Do wykonania pisanki użyłam trzech kolorów z zestawu lakierów od  Color Club.
IMG_0074
Oprócz lakierów potrzebny jest pojemniczek z wodą oraz wydmuszka. Wydmuszkę wykonałam w taki sposób, że najpierw zrobiłam dziurkę z góry i dołu jajka przy pomocy nakłuwacza do jajek z jajkowaru, ale można to również zrobić igłą lub szpilką. Następnie w jedną  z dziurek mocno dmuchałam ustami, by drugą dziurką pod ciśnieniem wypłynęło do miseczki jajko. Białko mi wypłynęło elegancko, ale żółtko coś nie chciało się wydostać, więc pomogłam sobie wykałaczką, którą wbiłam w żółtko przez zrobioną wcześniej dziurkę. Okazało się, że ta wykałaczka później również bardzo mi się przydała.
IMG_0073
Wydmuszkę, po usunięciu ze środka jajka, przepłukałam wodą, po czym osuszyłam ją delikatnie papierowym ręczniczkiem kuchennym. Następnie do pojemniczka z wodą wlewałam po kropelce z każdego koloru lakieru, powtarzając tę czynność parę razy. Te lakiery są gęste, więc kropelka musiała być malutka, by nie utonęła pod swoim ciężarem. Kropelki muszą unosić się na powierzchni, po czym na niej się ‘rozpłynąć’. Końcówką wykałaczki delikatnie uformowałam kształt jaki chce mieć na jajku. Wykałaczki nie zanurzamy całej w wodzie, gdyż zbierze nam ona lakierową powłoczkę utworzoną na powierzchni wody.
 
 
IMG_0076
Do wody wkładamy delikatnie wydmuszkę i obtaczamy ją. Przy tym można się nieźle poplamić lakierami, więc najlepiej użyć do tego wykałaczki.
 
 
IMG_0077
 
 
Gotową pisankę wyciągamy przy pomocy np. wykałaczki wkładając ją do dziurki w skorupce, by się nie poplamić i nie rozetrzeć lakierów. Wykałaczkę możemy wbić np. do jakieś gąbki lub styropianu z nałożoną na nią pisanką, tak by pisanka mogła sobie spokojnie wyschnąć :)
 
 
IMG_0102
 
 
Jest trochę z tym zabawy ;)
ale efekt rzeczywiście fajny.
 
Ancia
 
 

Print Friendly, PDF & Email