Jak zaoszczędzić na rachunkach telefonicznych?

Jak zaoszczędzić na rachunkach telefonicznych?

1 maja 2015 1 przez Nasza droga do

jak zaoszczędzić na rachunkach telefonicznych

Skoro przeczytałeś ten wpis to znaczy, że masz dostęp do internetu, a skoro masz dostęp do internetu to możesz zaoszczędzić na rachunkach telefonicznych! Chcesz wiedzieć jak to zrobić? Zobacz sam!

Prawie każdy z nas  ma założony w domu internet, a skoro jest internet, to czemu nie mielibyśmy korzystać z dodatkowych możliwości jakie on nam daje!

 
Większość już telefonów mają możliwość korzystania z internetu poprzez Wi-Fi, a to oznacza, że idzie dzięki temu zaoszczędzić właśnie na rachunkach telefonicznych. Wystarczy zamontować w swoim domu router i cieszyć się swoim Wi-Fi – tylko warto nie zapomnieć i zastrzec sobie go hasłem, by sąsiedzi z niego nie korzystali, no chyba, że jakoś się idzie z nimi dogadać.
 
Jeśli już macie w domu zamontowane Wi-Fi, to powinniście bez problemu, tylko za pomocą jednego ‘przycisku’ w telefonie ze znaczkiem Wi-Fi podłączyć się ze swoim internetem. Za pierwszym razem trzeba będzie jednak wpisać w telefonie hasło, które zabezpiecza nam internet przed ‘intruzami’.
 
Jeśli posiadasz  telefon z systemem Android, to pozostanie tylko jeden ruch do zaoszczędzenia na rachunkach telefonicznych, a mianowicie wystarczy zainstalować aplikację na telefon o nazwie WhatsApp Messenger i korzystać z niej wtedy kiedy mamy możliwość użytkowania z Wi-Fi lub ewentualnie, gdy mamy jakiś opłacony pakiet internetowy w swojej sieci komórkowej – polecam jednak tą pierwszą wersję, będziemy mieć pewność, że nic za to nie płacimy, będzie to taki pozytywny ‘skutek uboczny’ w posiadaniu domowego internetu.
 
Dzięki tej aplikacji, o ile dana osoba/firma też korzysta z tej formy komunikacji, możemy za darmo:
  • wysyłać wiadomości słowne, czyli pisać tak jakby smsy,
  • wysyłać nagrania dźwiękowe, czyli nagrywamy np. wiadomość głosową i ją wysyłamy,
  • wysyłać zdjęcia, czyli wysyłamy jakby mmsy,
  • wysyłać filmy, które przed chwilą nagraliśmy,
  • i co najważniejsze rozmawiać tak jak rozmawia się normalnie przez telefon tylko, że bez dodatkowych opłat – ta opcja weszła niedawno. Jeśli masz starą wersję aplikacji to warto sobie ją zaktualizować.
Ta aplikacja działa nawet wtedy, gdy nie mamy już środków na koncie! Łączymy się przez internet za pomocą właśnie Wi-Fi i możemy nadal przesyłać wiadomości i dzwonić! Wiadome jest, że korzystanie z Wi-Fi jest darmowe, więc idąc do jakiegoś centrum handlowego, gdzie mają właśnie swoje Wi-Fi to warto zapamiętać sobie, by dzwonić czy smsować właśnie za pomocą WhatsApp’a.
 
Najfajniejsze jest jednak to, że możesz nawet rozmawiać z osobami z innego kraju i nie jest pobierana za to dodatkowa opłata!
 
Jeśli Twoja rodzina czy znajomi o tym jeszcze nie wiedzą, to warto ich o tym poinformować byście mogli ze sobą rozmawiać częściej i to za darmo.
 
Jedyne koszty jakie poniesiesz na początek to zakup routera, który umożliwi Ci korzystanie za darmo z internetu w Twoim telefonie poprzez Wi-Fi. Routery niestety nie są takie tanie, ale patrząc na wysokość naszych rachunków telefonicznych, to myślę, że warto. A jeśli nawet nie chcemy kupować routera, to i tak warto sobie taką aplikację zainstalować w razie gdyby trzeba było skorzystać z telefonu, a nam brakuje środków na telefonie. Jedynie co to nie idzie się połączyć z numerami alarmowymi.
 
Ściąganie aplikacji na telefon jest w pełni za darmo. Aplikację na telefon możecie ściągnąć sobie tutaj – klik. Z tego co wyczytałam to użytkowanie przez pierwszy rok z WhatsApp jest za darmo, natomiast po tym czasie WhatsApp może pobierać opłaty, a obecnie opłata wynosi $0.99 USD za rok, czyli nadal się będzie opłacać.
 
Przy korzystaniu przez telefon z internetu polecam jednak ściągnąć sobie przy okazji również jakiś antywirus, który uchroni nasze pliki od potencjalnych wirusów, to również można zrobić za darmo.
 
Mam nadzieję, że przyda Wam się ta informacja. Może i WY słyszeliście o jakieś fajnej aplikacji czy formie oszczędzania na rachunkach telefonicznych, z chęcią się dowiemy.
 
 
 
Print Friendly, PDF & Email