Spotkanie przy kominku blogujących Mam w ramach akcji “Blogerzy dla serc”

W ostatnią sobotę miało miejsce organizowane przez nas Spotkanie przy kominku blogujących Mam w ramach akcji Blogerzy dla serc! Jak ktoś nie wie co to za akcja, to już w skrócie mówię, że blogerzy zbierają serducha i wszelkie inne rzeczy dla dzieci chorych ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Blogerzy, czyli my Ancia i Yśó, odpowiadamy za tą akcję, którą utworzyliśmy wspólnie z Fundacją SCCS. Celem jest spowodowanie uśmiechu na twarzach dzieci oraz wsparcie programu TAK dla transplantacji.

Śląskie Centrum CHorób Serca w Zabrzu - Blogerzy dla serc - nasza droga do

Nasz projekt Blogerzy dla serc stał się medialny. Usłyszeli o nim ludzie nawet spoza granicami naszego kraju! Do akcji dołączyło już wiele osób prywatnych i firm, nawet dzieci ze szkół podstawowych robią z materiału serducha – niesamowite, prawda!? Uzbierane rzeczy nie tylko pójdą do wspominanego wyżej szpitala, ale otrzymają je również inne określone przez Fundację placówki. W związku z powyższym zorganizowaliśmy też właśnie takie spotkanie z innymi blogerami, a dokładnie blogującymi mamusiami i również i one robiły dla dzieci serduszka! Spotkanie te zostało objęte patronatem medialnym przez Mądrzy Rodzice i Ogarnięci Rodzice.

spotkanie przy kominku blogujących mamA tutaj możecie się zapoznać z blogami dziewczyn, uczestniczkami naszego spotkania:

Aneta z www.ausentedreams.pl

Aleksandra z www.aleksandra1308.blogspot.com

Marta z www.dzieciorka.com.pl

Alicja z www.lusiakowy.blogspot.com

Klaudia z www.potworkowakraina.pl

Kasia z www.mojeskarby-mamaka.blogspot.com

Dziewczyny wsparły naszą akcję i przyniosły ze sobą maskotki, książeczki, przybory plastyczne dla schorowanych dzieci ze szpitala. Poza tym przyniosły też przybory plastyczne, gry, puzzle i książki edukacyjne wspierając przez to świetlicę środowiskową, która jest pod skrzydłami Stowarzyszenia Fenix, w której to właśnie odbyło się nasze blogerskie spotkanie, żeby dzieci miały materiały potrzebne do edukacji po szkole oraz rozwoju swoich uzdolnień!

Popatrzcie ile dziewczyny przyniosły ze sobą rzeczy!

Dziękujemy! :*

Blogerzy dla serc 19 - nasza droga do Blogerzy dla serc 20 - nasza droga do

Blogerzy dla serc 1- nasza droga do

Poza tym wiele firm i osób prywatnych wsparło nasze dwa cele charytatywne. Za wszystkie dary bardzo dziękujemy!!!

We love You! :*

Dzięki dobrym serduchom naszych partnerów spotkania również i dzieci ze wspomnianej świetlicy środowiskowej otrzymają niespodzianki. Organizujemy dla nich wraz z właścicielem świetlicy konkurs plastyczny w ramach akcji Blogerzy dla serc, gdzie każda praca będzie nagradzana, a główną nagrodą są bilety na przejazd Kolejką Elką, które zasponsorował Park ŚląskiKolejka Elka. A poniżej możecie zobaczyć wszystkie rzeczy, które będą do wygrania dla dzieci ze świetlicy :) <3 Dziękujemy wszystkim firmom za wsparcie!

Blogerzy dla serc 2 - nasza droga do

Jesteśmy pod wrażeniem ile nam się już udało uzbierać serc i rzeczy dla dzieci ze szpitala, dla samej świetlicy i dla dzieci ze świetlicy! Wow! Moc jest!

Wróćmy jednak do naszego blogerskiego spotkania, na którym nie tylko były blogerki, ale były również ich dzieci i ich mężusiowie. Niestety nie wszystkim udało się dotrzeć na to spotkanie, w tym nawet Ysó mój nie mógł uczestniczyć, gdyż wydelegowano go z pracy do Irlandii Północnej, ale mentalnie był jednak z nami! <3

Spotkanie zaczęło się od ciekawych warsztatów z Dietetyk Agatą Nastulak z firmy LunchCoach, które były na temat Co w składzie piszczy, czyli etykieta produktu prawdę ci powie. W dzisiejszych czasach warto wiedzieć co wkładamy do ust i popatrzeć jednak przed zakupem na etykiety naklejone na produktach, bo przecież ważne jest nasze zdrowie! Ja sama korzystam z Agaty usług, jest to Dietetyk naprawdę godna polecenia!

Nasza prelegentka urządziła wśród uczestniczek konkurs, w którym były do wygrania konsultacje dietetyczne, a wygrała je Kasia.

Blogerzy dla serc 4 - nasza droga do Blogerzy dla serc 5 - nasza droga do Blogerzy dla serc 6 - nasza droga do

W tym czasie co dziewczyny się szkoliły, tatusiowie z dziećmi i nawet jedną mamusią wypychały serducha. Zobaczcie jaki miły dla oka widok! <3

Wspólne chwile, dzieci z rodzicami, wzmacniają więzi rodzinne!

Blogerzy dla serc 7 - nasza droga do Blogerzy dla serc 8 - nasza droga do

Serduszka uszyła moja mama, która to też zapewniła materiał i zdobienia do ich całkowitego wykonania. Mamo jesteś wielka! :*

Filc zapewniła nam też firma YULI HOBBY, za który bardzo dziękujemy.

Po warsztatach była chwila tylko dla dzieci! Dzieciaczki otrzymały imienne cuda od firmy Pidida – dzieci były pod wrażeniem, aż zaniemówiły!

Blogerzy dla serc 9 - nasza droga do

A zaraz później pobiegły na plac zabaw przynależny do świetlicy, aby się trochę pobawić. Jak już tam poszły, to nie szło ich oderwać :)

Blogerzy dla serc 10 - nasza droga do Blogerzy dla serc 11 - nasza droga do Blogerzy dla serc 12 - nasza droga do Blogerzy dla serc 13 - nasza droga do Blogerzy dla serc 14 - nasza droga do

W międzyczasie odbyło się wspomniane wcześniej zdobienie i zszywanie serduch oraz losowanie fajnych nagród, gdzie główną nagrodą również były bilety na przejażdżkę Kolejką Elką, a bilety wygrała Ola.

Blogerzy dla serc 29 - nasza droga do

Poza tym były nagrody i niespodzianki dla wszystkich uczestników spotkania, włączając w to również i dzieci i tatusiów :) a co wygrali i dostali, to pewnie sami się pochwalą u siebie na blogach ;) Dobrze, że otrzymali je w mocnych torbach od MMflex, które mogli spokojnie przetransportować do domu.

Miłym gestem od firm były smakołyki, które towarzyszyły nam na stołach. Zabrzańska firma Roker zapewniła nam pyszne ciasteczka, a także i ciastka od firmy Brześć mogliśmy sobie pokosztować. Spotkaniu towarzyszyły również soki naturalne od Owoc Sandomierski, którymi mogliśmy sobie popić bardzo smaczne pizze z mojej ulubionej zabrzańskiej pizzerii Biesiadowo. Dziękujemy! :*

Spotkanie uważam za udane, pomimo zagubionych przeze mnie kilku igieł, ale moje Macgajverki blogerki ;) dały radę i uszyły piękne serducha dla dzieci ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Oczywiście nie można zapominać, że i tatusiowie i dzieci blogerek miały przy tym swój duży udział! :* <3

Ciężko było wszystkich zebrać do jednego zdjęcia, bo plac zabaw był ciekawszy hihi ;)

Blogerzy dla serc 15 - nasza droga do Blogerzy dla serc 16 - nasza droga do

Mogłabym pisać i pisać o tym spotkaniu, więc już przestaję :)

Acha! Jeszcze jedno! Dziękuję mojej mamie, która mi pomogła ogarnąć naszych szkrabów w trakcie spotkania :*

Blogerzy dla serc 17 - nasza droga do

No dobra, to już koniec mojej pisaniny – zobaczcie sobie resztę zdjęć ze spotkania ;)

Blogerzy dla serc 21 - nasza droga do Blogerzy dla serc 22 - nasza droga do Blogerzy dla serc 23 - nasza droga do Blogerzy dla serc 24 - nasza droga do Blogerzy dla serc 25 - nasza droga do Blogerzy dla serc 25 - nasza droga do Blogerzy dla serc 26 - nasza droga do Blogerzy dla serc 26 - nasza droga do Blogerzy dla serc 27 - nasza droga do Blogerzy dla serc 27 - nasza droga do Blogerzy dla serc 28 - nasza droga do Blogerzy dla serc 28 - nasza droga do  Blogerzy dla serc 29 - nasza droga do Blogerzy dla serc 29 - nasza droga do Blogerzy dla serc 30 - nasza droga do Blogerzy dla serc 31 - nasza droga do Blogerzy dla serc 32 - nasza droga do Blogerzy dla serc 33 - nasza droga do spotkanie przy kominku blogujących mam 2 spotkanie przy kominku blogujących mam 3

Zapraszamy wszystkich do przyłączenia się do naszej akcji Blogerzy dla serc. Róbcie spotkania w gronie najbliższych czy przyjaciół, szyjcie serducha i przesyłajcie je na adres Fundacji – dajcie dzieciom uśmiech!

Fundacja Śląskiego Centrum Chorób Serca
ul. Wolności 182
41-800 Zabrze
z dopiskiem: BLOGERZY DLA SERC

Prosimy tez o przesłanie zdjęć tych serc/rzeczy na email

–> kontakt@naszadrogado.pl <–

Udostępnimy je na stronie wydarzenia!

–> Blogerzy dla serc <–

Łączmy się!

Print Friendly, PDF & Email

7
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
AgnieszkaAneta i Krzysztof JokiszAlicja KozubskaAneta i Krzysztof JokiszKasia Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mali Agenci
Gość

Widać spotkanie bardzo udane!!! Bravo Anetko za pomysł i dobre serducho.

Kasia
Gość
Kasia

dla takich akcji – wiesz,że warto. Ukłony jeszcze raz:-)

Alicja Kozubska
Gość
Alicja Kozubska

Jesteś najwspanialsza :*

Agnieszka
Gość
Agnieszka

Świetna akcja! Podziwiam ludzi, ktorzy potrafią tak zjednoczyć ludzi.
Ja staram się teraz rozkręcić akcję zbierania pieniędzy dla chorego na raka mózgu mężczyzny. Na razie idzie tak sobie, ale wierzę, że coraz więcej ludzi będzie się w to angażowało.
W najnowszym poście opisuję całą sytuację: http://www.szeptyduszy.blog.onet.pl
Pozdrawiam!!