Spotkanie przy kominku blogujących Mam w ramach akcji „Blogerzy dla serc”

Spotkanie przy kominku blogujących Mam w ramach akcji „Blogerzy dla serc”

5 października 2015 7 przez Nasza droga do

W ostatnią sobotę miało miejsce organizowane przez nas Spotkanie przy kominku blogujących Mam w ramach akcji Blogerzy dla serc! Jak ktoś nie wie co to za akcja, to już w skrócie mówię, że blogerzy zbierają serducha i wszelkie inne rzeczy dla dzieci chorych ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Blogerzy, czyli my Ancia i Yśó, odpowiadamy za tą akcję, którą utworzyliśmy wspólnie z Fundacją SCCS. Celem jest spowodowanie uśmiechu na twarzach dzieci oraz wsparcie programu TAK dla transplantacji.

Śląskie Centrum CHorób Serca w Zabrzu - Blogerzy dla serc - nasza droga do

Nasz projekt Blogerzy dla serc stał się medialny. Usłyszeli o nim ludzie nawet spoza granicami naszego kraju! Do akcji dołączyło już wiele osób prywatnych i firm, nawet dzieci ze szkół podstawowych robią z materiału serducha – niesamowite, prawda!? Uzbierane rzeczy nie tylko pójdą do wspominanego wyżej szpitala, ale otrzymają je również inne określone przez Fundację placówki. W związku z powyższym zorganizowaliśmy też właśnie takie spotkanie z innymi blogerami, a dokładnie blogującymi mamusiami i również i one robiły dla dzieci serduszka! Spotkanie te zostało objęte patronatem medialnym przez Mądrzy Rodzice i Ogarnięci Rodzice.

spotkanie przy kominku blogujących mamA tutaj możecie się zapoznać z blogami dziewczyn, uczestniczkami naszego spotkania:

Aneta z www.ausentedreams.pl

Aleksandra z www.aleksandra1308.blogspot.com

Marta z www.dzieciorka.com.pl

Alicja z www.lusiakowy.blogspot.com

Klaudia z www.potworkowakraina.pl

Kasia z www.mojeskarby-mamaka.blogspot.com

Dziewczyny wsparły naszą akcję i przyniosły ze sobą maskotki, książeczki, przybory plastyczne dla schorowanych dzieci ze szpitala. Poza tym przyniosły też przybory plastyczne, gry, puzzle i książki edukacyjne wspierając przez to świetlicę środowiskową, która jest pod skrzydłami Stowarzyszenia Fenix, w której to właśnie odbyło się nasze blogerskie spotkanie, żeby dzieci miały materiały potrzebne do edukacji po szkole oraz rozwoju swoich uzdolnień!

Popatrzcie ile dziewczyny przyniosły ze sobą rzeczy!

Dziękujemy! :*

Blogerzy dla serc 19 - nasza droga do Blogerzy dla serc 20 - nasza droga do

Blogerzy dla serc 1- nasza droga do

Poza tym wiele firm i osób prywatnych wsparło nasze dwa cele charytatywne. Za wszystkie dary bardzo dziękujemy!!!

We love You! :*

Dzięki dobrym serduchom naszych partnerów spotkania również i dzieci ze wspomnianej świetlicy środowiskowej otrzymają niespodzianki. Organizujemy dla nich wraz z właścicielem świetlicy konkurs plastyczny w ramach akcji Blogerzy dla serc, gdzie każda praca będzie nagradzana, a główną nagrodą są bilety na przejazd Kolejką Elką, które zasponsorował Park ŚląskiKolejka Elka. A poniżej możecie zobaczyć wszystkie rzeczy, które będą do wygrania dla dzieci ze świetlicy :) <3 Dziękujemy wszystkim firmom za wsparcie!

Blogerzy dla serc 2 - nasza droga do

Jesteśmy pod wrażeniem ile nam się już udało uzbierać serc i rzeczy dla dzieci ze szpitala, dla samej świetlicy i dla dzieci ze świetlicy! Wow! Moc jest!

Wróćmy jednak do naszego blogerskiego spotkania, na którym nie tylko były blogerki, ale były również ich dzieci i ich mężusiowie. Niestety nie wszystkim udało się dotrzeć na to spotkanie, w tym nawet Ysó mój nie mógł uczestniczyć, gdyż wydelegowano go z pracy do Irlandii Północnej, ale mentalnie był jednak z nami! <3

Spotkanie zaczęło się od ciekawych warsztatów z Dietetyk Agatą Nastulak z firmy LunchCoach, które były na temat Co w składzie piszczy, czyli etykieta produktu prawdę ci powie. W dzisiejszych czasach warto wiedzieć co wkładamy do ust i popatrzeć jednak przed zakupem na etykiety naklejone na produktach, bo przecież ważne jest nasze zdrowie! Ja sama korzystam z Agaty usług, jest to Dietetyk naprawdę godna polecenia!

Nasza prelegentka urządziła wśród uczestniczek konkurs, w którym były do wygrania konsultacje dietetyczne, a wygrała je Kasia.

Blogerzy dla serc 4 - nasza droga do Blogerzy dla serc 5 - nasza droga do Blogerzy dla serc 6 - nasza droga do

W tym czasie co dziewczyny się szkoliły, tatusiowie z dziećmi i nawet jedną mamusią wypychały serducha. Zobaczcie jaki miły dla oka widok! <3

Wspólne chwile, dzieci z rodzicami, wzmacniają więzi rodzinne!

Blogerzy dla serc 7 - nasza droga do Blogerzy dla serc 8 - nasza droga do

Serduszka uszyła moja mama, która to też zapewniła materiał i zdobienia do ich całkowitego wykonania. Mamo jesteś wielka! :*

Filc zapewniła nam też firma YULI HOBBY, za który bardzo dziękujemy.

Po warsztatach była chwila tylko dla dzieci! Dzieciaczki otrzymały imienne cuda od firmy Pidida – dzieci były pod wrażeniem, aż zaniemówiły!

Blogerzy dla serc 9 - nasza droga do

A zaraz później pobiegły na plac zabaw przynależny do świetlicy, aby się trochę pobawić. Jak już tam poszły, to nie szło ich oderwać :)

Blogerzy dla serc 10 - nasza droga do Blogerzy dla serc 11 - nasza droga do Blogerzy dla serc 12 - nasza droga do Blogerzy dla serc 13 - nasza droga do Blogerzy dla serc 14 - nasza droga do

W międzyczasie odbyło się wspomniane wcześniej zdobienie i zszywanie serduch oraz losowanie fajnych nagród, gdzie główną nagrodą również były bilety na przejażdżkę Kolejką Elką, a bilety wygrała Ola.

Blogerzy dla serc 29 - nasza droga do

Poza tym były nagrody i niespodzianki dla wszystkich uczestników spotkania, włączając w to również i dzieci i tatusiów :) a co wygrali i dostali, to pewnie sami się pochwalą u siebie na blogach ;) Dobrze, że otrzymali je w mocnych torbach od MMflex, które mogli spokojnie przetransportować do domu.

Miłym gestem od firm były smakołyki, które towarzyszyły nam na stołach. Zabrzańska firma Roker zapewniła nam pyszne ciasteczka, a także i ciastka od firmy Brześć mogliśmy sobie pokosztować. Spotkaniu towarzyszyły również soki naturalne od Owoc Sandomierski, którymi mogliśmy sobie popić bardzo smaczne pizze z mojej ulubionej zabrzańskiej pizzerii Biesiadowo. Dziękujemy! :*

Spotkanie uważam za udane, pomimo zagubionych przeze mnie kilku igieł, ale moje Macgajverki blogerki ;) dały radę i uszyły piękne serducha dla dzieci ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Oczywiście nie można zapominać, że i tatusiowie i dzieci blogerek miały przy tym swój duży udział! :* <3

Ciężko było wszystkich zebrać do jednego zdjęcia, bo plac zabaw był ciekawszy hihi ;)

Blogerzy dla serc 15 - nasza droga do Blogerzy dla serc 16 - nasza droga do

Mogłabym pisać i pisać o tym spotkaniu, więc już przestaję :)

Acha! Jeszcze jedno! Dziękuję mojej mamie, która mi pomogła ogarnąć naszych szkrabów w trakcie spotkania :*

Blogerzy dla serc 17 - nasza droga do

No dobra, to już koniec mojej pisaniny – zobaczcie sobie resztę zdjęć ze spotkania ;)

Blogerzy dla serc 21 - nasza droga do Blogerzy dla serc 22 - nasza droga do Blogerzy dla serc 23 - nasza droga do Blogerzy dla serc 24 - nasza droga do Blogerzy dla serc 25 - nasza droga do Blogerzy dla serc 25 - nasza droga do Blogerzy dla serc 26 - nasza droga do Blogerzy dla serc 26 - nasza droga do Blogerzy dla serc 27 - nasza droga do Blogerzy dla serc 27 - nasza droga do Blogerzy dla serc 28 - nasza droga do Blogerzy dla serc 28 - nasza droga do  Blogerzy dla serc 29 - nasza droga do Blogerzy dla serc 29 - nasza droga do Blogerzy dla serc 30 - nasza droga do Blogerzy dla serc 31 - nasza droga do Blogerzy dla serc 32 - nasza droga do Blogerzy dla serc 33 - nasza droga do spotkanie przy kominku blogujących mam 2 spotkanie przy kominku blogujących mam 3

Zapraszamy wszystkich do przyłączenia się do naszej akcji Blogerzy dla serc. Róbcie spotkania w gronie najbliższych czy przyjaciół, szyjcie serducha i przesyłajcie je na adres Fundacji – dajcie dzieciom uśmiech!

Fundacja Śląskiego Centrum Chorób Serca
ul. Wolności 182
41-800 Zabrze
z dopiskiem: BLOGERZY DLA SERC

Prosimy tez o przesłanie zdjęć tych serc/rzeczy na email

–> kontakt@naszadrogado.pl <–

Udostępnimy je na stronie wydarzenia!

–> Blogerzy dla serc <–

Łączmy się!

Print Friendly, PDF & Email