Dlaczego nigdy nie kupię sobie domu?

Dlaczego nigdy nie kupię sobie domu?

13 listopada 2015 6 przez Nasza droga do

Marzy mi się własny dom, najlepiej drewniany w lesie, opodal pól i rzek. Znam takie fajne dwa miejsca na świecie, gdzie wszystkie te wymienione wyżej rzeczy znajdują się w kupie razem. Niemniej jednak wiem, że nigdy nie zdecyduję się na kupno własnego domu, dlaczego? Czytajcie dalej!

dom - nasza droga do

O dom trzeba dbać, poświęcać mu dużo czasu i pieniędzy, nie wystarczy w nim tylko przebywać. Otóż z jednej strony chciałabym mieć bardzo dom, mieć własny ogródek, móc od razu wyleźć z domu na podwórko, hodować sobie kurki, wypić na schodach przed domem kawę… ale wiem że na dzień dzisiejszy nie stać mnie na wybudowanie własnego czy kupno już postawionego.

zabawa nad rzeką - nasza droga do

Dom to inwestycja na całe życie, inwestycja w którą trzeba ładować kupę kasiory i jeszcze go utrzymać. Boję się kredytów, zwłaszcza tych długoterminowych i na duże stawki. Nigdy nie idzie przewidzieć, czy będziemy mieć tyle sił by móc spłacać raty kredytu, czy nie przyjdzie nagle jakaś trąba powietrzna i oprócz kredytu będziemy musieli jeszcze inwestować w nowy dach, czy nie przyjdzie powódź i nie zaleje nam całego dorobku (http://www.osuszacze.watersmile.pl/o-osuszaniu/), bo zawsze jest taka obawa. Dlatego nigdy nie kupię sobie domu, chyba, że ktoś mi go odda w spadku albo wygram kupę kasiory i kupię sobie wtedy ze spokojną głową dom bez konieczności zadłużania się. I wtedy będę szczęśliwa, z rodziną, z domem, bez zadłużeń. Marzę więc dalej o własnym domie, może sam kiedyś wpadnie mi w ręce…

Ancia

Print Friendly, PDF & Email