MAMblog – Blogierki pomagają :)

MAMblog – Blogierki pomagają :)

25 lutego 2016 4 przez Nasza droga do

W zeszłą sobotę odbyło się spotkanie blogujących mam w Żorach. To było dosyć szczególne spotkanie, bo wspieraliśmy dwie ważne sprawy, ale o tym za chwilę.

MAMblog zorganizowały dwie blogerki, mamuśki, żorzanki Aneta z bloga www.ausentedreams.pl oraz Ania z www.swiatwedlugdna.pl

MAMblog

Zdjęcie wykonała: Foto Kasia

Spotkanie odbyło się w bardzo balowej i weselnej Restauracji Capitol, która znajduje się w Suszcu. GPS z początku mnie dobrze poprowadził, ale pod koniec, gdy już się okazało, że powinnam być już na miejscu, to zdziwiłam się, że niestety nie. Poszłam więc do pierwszego sklepu jaki po drodze napotkałam i pokierowali mnie 3 km dalej. Pojechałam więc tak jak mi wskazali i rzeczywiście restauracja znajdowała się 3 km dalej od miejsca wskazania przez GPS’a.

Restauracja okazała się ogromna, a do tego pięknie ustrojona. Z parkowaniem też nie było problemu, bo właściciele pomyśleli o parkingach dla gości.

Ponadto na spotkaniu były obecne

Alicja http://taliwzmianki.blogspot.com/ 
Marta http://tosinkowo.pl/ 
Małgorzata http://gilewska.pl 
Justyna  http://mamatyna.blogspot.com
Sylwia  http://jarecka.blogspot.com
Agnieszka http://ogrodektalentow.blogspot.com/ 
 Aneta https://www.naszadrogado.pl 
Amelia http://mamaahoj.blogspot.com/ 
Marta www.pewnamama.pl
Anna www.malaluu.blogspot.com 
Magdalena www.magdalena-achtelik.pl 
Marta www.mamawbiegu.pl

Jedynie/aż zabrakło Klaudii z www.niezleziolkoblog.pl, praktycznie dojechała do nas, ale ze względu na swój stan zdrowia musiała nas opuścić. Mam nadzieję Klaudio, że jest wszystko ok i pod kontrolą!?

MAMblog

Spotkanie rozpoczęło się od przywitania nas przez organizatorki, zbiórki przywiezionych przez nas nakrętek oraz zrzutki pieniędzy z licytacji rzeczy, które przekazali sponsorzy spotkania. Licytacja obyła się przed spotkaniem.

P2235247

Pieniądze były zbierane na pomoc dla chorej Sabinki. Dziewczyny uzbierały z samej licytacji aż 2002 zł, ale to jeszcze nie koniec, bo będzie ciąg dalszy zbiórki pieniędzy…

partnerzy spotkania MAMblog

Na spotkanie przyszła również Sabinka wraz z mamą. Niestety chyba Sabinkę przestraszyła ta ilość mamusiek, ale w końcu udało namówić się ją do uczestnictwa w spotkaniu, choć na chwilkę.

Po przekazaniu pieniędzy był nieziemsko czekoladowy tort od Cukierni Kłos, który spałaszowałam z przyjemnością, pomimo 40dniowego wyzwania bez słodyczy.

Kłos tort MAMblog

Z początku spotkania odbyła się prezentacja przygotowana przez Magdalenę Achtelik, która jest jednocześnie żoną, mamusią, blogerką, przedstawicielką firmy Oriflame oraz Ori Twój Sukces – to się nazywa kobieta przedsiębiorcza! Madzia obdarowała nas gifcikami, dziękuję :*

Ori Twój Sukces

Później miałyśmy robótki ręczne połączone z warsztatami szycia na maszynie, tak więc uczestniczki podzielono na dwie grupy i podczas gdy jedna grupa szyła ręcznie serducha na akcję Blogerzy dla serc, to drugą grupę w tym samym czasie Pracownia Szycia na Maszynie uczyła szyć na maszynie. Uszyłyśmy poduszki „Jaśki” z materiałów od Cottonbee.pl i Materiałki.

warsztaty szycua na maszynie blogerzy dla serc

Każde serducho zostanie przekazane dzieciom ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, natomiast każda uszyta przez nas poduszka zostanie przekazana na licytacje, które odbędą się już jutro, a pieniądze z licytacji również zasilą konto Sabinki :) Wy również możecie licytować poduszki, licytacja odbywa się pod tym linkiem – KLIK

Blogerzy dla serc poduszka_nasza_droga_do

Cały czas podczas spotkania było serwowane przez restaurację Capitol pyszne jedzenie. Stół był pięknie nakryty, bardzo uroczyście. Mnie osobiście i chyba wielu mamusiom posmakowały kanapeczki z żółto-zielonym serem pleśniowym.

restauracja capitol

Jedynie czego tu brakowało w tym spotkaniu to tańców ;) ta sala aż się prosiła by na niej zatańczyć.

Podczas spotkania Zabawna Fotobudka i Foto Kasia zagwarantowali nam miłe wspomnienia poprzez uwiecznienie nas na zdjęciach. Niebawem pochwalę się zdjęciami od nich, a póki co zapraszam Was na mój krótki filmik z tego dnia :)

Spotkaniu MAMblog towarzyszyli sponsorzy, którzy obdarowali nas również prezentami, za które bardzo dziękuję! W paczuszkach były prezenty… ale o tym jutro! Zaglądnijcie, będzie dla Was niespodzianka :)

Ancia

Print Friendly, PDF & Email