Co warto zobaczyć we Wrocławiu?

Co warto zobaczyć we Wrocławiu?

17 marca 2016 2 przez Nasza droga do

Wrocław to duże miasto. Kiedyś bywałam tam, głównie jako w miejscu przystankowym w podróżach w rodzinne strony. Bywałam tam jednak też stricto by coś zobaczyć, by coś zwiedzić i zawsze brakowało mi dnia by wszystko zobaczyć, stąd zrobiłam sobie listę na przyszłość by odhaczać gdzie byliśmy, a co warto jeszcze zobaczyć.

Będąc we Wrocławiu, głównie widywałam Dworzec Główny, stąd znam ten dworzec jeszcze przed modernizacją. Nie wiem dlaczego, ale jego starsza wersja bardziej mi się podobała niż teraz, ze względu na kolory. Jednak nadal wygląda niesamowicie. Polecam kuknąć na konstrukcję dachu, zwłaszcza nad peronami i obejrzeć dworzec z różnych stron. Jak macie czas to kuknijcie też do starszej części dworca, jest do niego osobne wejście.

Jak uwielbiacie stare działa, to musicie obowiązkowo kuknąć do antykwariatu DAES Antyki, przy pl. Kościuszki – kiedyś był pod nazwą DESA, a od 1992 ma zmienioną nazwę, ale nadal warto tam zajrzeć, choćby kuknąć przez szybkę ;) Ja zawsze jestem pod wrażeniem rzeczy, które są na stanie antykwariatu, ale niestety zawsze mam pecha, bo akurat wtedy gdy jestem, to jest zamknięty.

Kolejną obowiązkową rzeczą jaką polecam to Wrocławskie Zoo! Tutaj warto poświęcić więcej czasu, bo zoo jest ogromne!!! Niedawno powstało Afrykarium i to muszę nadrobić!

Afrykarium Wrocław

We Wrocławiu warto dokładnie się rozejrzeć, bo możecie trafić na Krasnale ;) Póki co jest ich aż 269!!! Aż wstyd, że ja nie widziałam ani jednego.

Krasnale we Wrocławiu

Co warto jeszcze zobaczyć?

Fontanny, pomniki, rzeźby, mosty, architekturę miasta, miejskie ogrody, w tym Ogród Japoński (w którym nigdy niestety nie byłam), stare kościoły, Pałac Ballestremów, Panoramę Racławicką.

Ogród Japoński

Hydropolis – centrum wiedzy poświęcone wodzie – nie byłam, ale już nie mogę się odczekać by to zobaczyć, o tym dowiedziałam się niedawno.

Hydropolis

Poza tym warto zobaczyć też Halę Stulecia, stojącą przy niej Iglicę, fontannę i ogólnie całość – piękny widok!

Hala Stulecia - Iglica Hala Stulecia Hala Stulecia

Hala Stulecia została w 2006 r wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, czyli miejsce godne polecenia!

W  hali tej organizowane są różne targi, m.in. Tarbud czyli targi budownictwa i wyposażenia wnętrz – jeśli ktoś ma firmę i jeździ na tego typu targi to polecam noclegi w http://www.kwaterywroclaw.pl/, mają fajne oferty, a poza tym mają z 900 miejsc noclegowych.

Polecam też giełdę staroci, która jest organizowana w wybrane weekendy przy Iglicy.

We Wrocławiu polecane są dwa miejsca widokowe, na których niestety nigdy nie byłam: w Sky Tower (galerii handlowej) i na wieży Katedry św. Jana Chrzciciela

sky tower

A Wy bywacie we Wrocławiu? Może jesteście z Wrocławia? Co jeszcze dopisać do listy?

Ancia

 

 

Print Friendly, PDF & Email