Gdzie wybrać się z dzieckiem na Śląsku za darmo i półdarmo?

Gdzie wybrać się z dzieckiem na Śląsku za darmo i półdarmo?

19 marca 2016 2 przez Nasza droga do

Dziś zapraszamy Was na wycieczkę krajoznawczą po Górnym Śląsku, a zaprasza na nią Beata z Tam jedziemy. Dowiecie się od Beatki, gdzie wybrać się z dzieckiem na Śląsku za darmo i półdarmo!

*  *  *

Słońce wychodzi zza chmur, robi się coraz cieplej i przyjemniej. Chyba każdy z nas ma nadzieję, że wiosna przyjdzie na dobre rozgości się i już nie ucieknie. Zaczniemy więcej czasu spędzać poza domem na świeżym powietrzu. Szukając nowych miejsc, atrakcji i wrażeń.

Tyle słowem wstępu. W pisaniu nie jestem dobra, co widać na mojej stronie www.tamjedziemy.pl

Wolę stać za aparatem, robić zdjęcia i kręcić filmy. To na nich wszystko widać. To one najlepiej oddają rzeczywistość. Dziś chciałam Was zaprosić na mały rekonesans województwa śląskiego. Podzieliłam atrakcje na 2 kategorie: za darmo i niskobudżetowo. Z każdej kategorii wybrałam po 3 atrakcje. Jeśli chcielibyście dostać więcej oczywiście zapraszam na stronę.

No to lecimy:

za darmo:

Geosfera Jaworzno

Stary kamieniołom został przerobiony na raj dla dzieci. Ścieżki spacerowe, plac zabaw i dinozaury. Mały staw przy którym w piękną pogodę można zrobić piknik. Cały teren ma 8 hektarów. Samochód można zostawić na darmowym parkingu przy ul. Św. Wojciech (100m przed rondem). Coraz częściej są tam latem organizowane imprezy rodzinne.

 

geosfera jaworzno geosfera

 

Ogrody Kapias w Goczałkowicach Zdrój

Raj na Ziemi. Kręte alejki pełne zaułków i niespodzianek. Piękne kolory i zapachy. Tu rodzic nakarmi swoje zmysły i się zrelaksuje a dziecko spali kalorie biegając alejkami i szalejąc na placu zabaw. Wśród krzewów można znaleźć iglo, labirynty, strefy ciszy i spokoju. Ścieżki są dostosowane do poruszania się wózkiem i dla osób niepełnosprawnych.

 

ogrody kapias kapias ogrody

 

Tychy Jezioro Paprocany

Jak sama nazwa wskazuje jest tu jezioro. Ale nas przede wszystkim zachwyca to, co jest na około. Alejki spacerowe, ścieżki rowerowe, taras widokowy nad jeziorem. Piękny plac zabaw suchy i do figli na mokro. I w sezonie lody w budkach. Uwielbiamy spędzać tu czas. W ścisłym sezonie proponujemy wybierać się z rana, bo może być problem z zaparkowaniem samochodu.

 

tychy paprocany paprocany

 

niskobudżetowo:

 

Muzeum Fauny i Flory Morskiej i Śródlądowej – Jaworze

Nie duże muzeum, ale bardzo bogato zaopatrzone. Jeśli tylko macie w domu małych biologów których fascynują stworzenia morskie to jest to miejsce dla nich. Tyle eksponatów na tak małej powierzchni przyprawia o zawrót głowy. A na środku sali łódź do której dzieci mogą wejść i obejrzeć film przyrodniczy. Chłopców ciężko było wyciągnąć na zewnątrz.

Bilety: 5zł cały i 4zł ulgowy

 

muzeum fauny i flory jaworzno muzeum fauny i flory w jaworznie

 

Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach

Jadąc tam zastanawiałam się dla kogo przeznaczona jest bardziej ta atrakcja. Dla tatusiów czy ich synów. Każdy z nich będzie się świetnie bawić.  Na miejscu zobaczycie różne wozy strażackie, także te z poprzedniej epoki. Stroje strażaków, makiety i wystawy czasowe.

Bilety: dorośli 5zł, dzieci 4zł. Dzieci do 7 lat wstęp wolny a w niedzielę wstęp cały dzień darmowy.

 

Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach Muzeum Pożarnictwa Mysłowice

 

Palmiarnia Gliwice

Jedna z bardziej znanych atrakcji. Częściej odwiedzana przez nas zimą niż latem. Wśród palm, pnączy zieleni zobaczymy wiele zwierząt i posłuchamy jak skrzeczą papugi. Jednak w tej chwili największą atrakcją palmiarni jest jej wyremontowana część i ogromne akwaria z rybami. Tam każde dziecko zostaje dosłownie wmurowane w podłogę. Rodzic niech weźmie ze sobą dobrą książkę. Będzie miał czas poczytać:)

Bilety: Dzieci do 4 lat za darmo. Dorośli 7zł. Dzieci 5zł. Karta rodzinna 10zł (2 osoby dorosłe i nie więcej niż 3 dzieci)

Więcej atrakcji województwa śląskiego znajdziecie pod tym linkiem http://tamjedziemy.pl/polska.php?woj=1

Pozdrawiam Was serdecznie i do zobaczenia w terenie:)

Beata

Kilka słów od Anci:

Dzięki Beatce dowiedziałam się o kilku ciekawych miejscach, które już wpisuję sobie na listę, dzięki Beatko! Do atrakcji Górnego Śląska, które warto zwiedzić ze swoimi maluchami, to ogrody miejskie jak np. Park Śląski (Kolejka Elka, Rosarium), Park w Świerklańcu, czy też Park Zamkowy w Żywcu, no i oczywiście nasze śląskie góry, Beskidy (m.in. Skrzyczne, Żar).

 

ZROBISZ NAM WIELKĄ PRZYJEMNOŚĆ UDOSTĘPNIAJĄC TEN TEKST DALEJ

 

 

Print Friendly, PDF & Email