Jak rozładować negatywne emocje po kłótni?

Jak rozładować negatywne emocje po kłótni?

2 kwietnia 2016 2 przez Nasza droga do

Czasem wystarczy wstać lewą nogą, czasem wystarczy odmienne zdanie, czasem się czegoś niedosłyszy, czasem nie zrobi się czegoś co partner by chciał, czasem ktoś nadepnie na nasz odcisk, … , stąd i nie tylko z tych przyczyn dochodzi do kłótni. Niestety zaś kłótnie są przyczyną nagromadzania się w nas złych emocji, a te jeśli nie zostaną szybko rozładowane mogą spowodować wiele szkód, czasem tylko/aż emocjonalnych, czasem i fizycznych. Jak więc rozładować negatywne emocje po kłótni?

jak rozładować negatywne emocje po kłótni?

Jesteśmy ludźmi, więc nie udawajmy, że nic się nie stało zamiatając przysłowiowe „śmieci pod dywan” bo w końcu urosną do zbyt wielkich rozmiarów i bez specjalisty może się nie obejść.

Sytuacje konfliktowe w związku oparte na emocjonalnej współzależności są nieuniknione i można by powiedzieć normalne, nie kłócą  się tylko osoby którym nie zależy bądź są już tak wycofane, że pozostaje tylko wizyta u terapeuty bądź prawnika (no chyba że są ze sobą dwa ideały).

Nieważne jest jednak jak często się kłócicie, o co i dlaczego, ważne jest to jak się godzicie, by móc żyć dalej nie rozdrapując jątrzącej się rany przez lata, ideałem byłoby hołdowanie zasadzie „nigdy nie kładź się spać w gniewie, ale bądźmy realistami czasami się nie da.

Nie zadzierajcie z moją Ancią bo pif-paf i kaput#12nowychczynnosci

Opublikowany przez Nasza droga do na 30 marca 2016

Pamiętajmy w kłótni bierzemy udział we dwójkę, każda ze stron ma swoje racje, wiadomo te „nasze” SĄ WAŻNIEJSZE, ale nie oto chodzi. Skoro razem motamy się w pajęczynie negatywnych, często destruktywnych emocji,  to tylko razem możemy wyzwolić się z nich poprzez wspólne doświadczenie jakiś pozytywnych przeżyć i w ten sposób budować dalej swój związek dokładając kolejną łopatę zaprawy do wspólnego fundamentu waszego związku.

Może być to cokolwiek od wyprawy na gokarty, strzelnicę (wraz z Ancią przetestowaliśmy), wspólną wizytę pedikiuru czy choćby wyprawę do końca trasy autobusu komunikacji miejskiej, którym nigdy się jeszcze nie jechało. To może być cokolwiek, najlepiej by było żeby to było coś nowego dla was obojga.

jak rozładować negatywne emocje po kłótni? - nasza droga do

W perspektywie czasu uważam, że jest to lepsze niż kwiatek na przeprosiny czy nawet sex na zgodę, (w końcu jak się do siebie znów zbliżycie to i on się pojawi, co nie!?)

Pamiętajmy, że w związku smutek się dzieli, a radość mnoży!

Yśó

 

Print Friendly, PDF & Email